Про це розповів голова апарату СБУ Ігор Гуськов, який власне і займається темою "вагнерівців", передає ресурс "Українські новини".

Читайте також: Журналісти цар, іноземні громадяни, герої росії

"Ось зараз дивуються, що отруювачем Скрипалів виявився "герой Росії", полковник Анатолій Чепіга, так я вам скажу, що у ПВК "Вагнера" теж служать "герої Росії". До прикладу, командир роти Богатов, який в Сирії залишився без руки. До речі, його син теж служить там і є командиром машини РСЗВ БМ-21 "Град", – зауважив представник спецслужби.

За його словами, є "герой Росії" й у керівництві військового угрупування – зокрема, Андрій Трошев, який фактично є виконавчим директор ПВК.

"Також є Костянтин Тімерман, який отримав звання "героя Росії" за провокацію в Грузії в 2008 році, і який зараз у "Вагнера" відповідає за інструкторську підготовку. Ось так ось, "герої Росії" виявляються найманими вбивцями. Це вже не поодинокі випадки, це система", – підсумував Гуськов.

Нагадаємо, 26 вересня група розслідувачів Bellingcat та видання The Insider оприлюднили розслідування, у якому з'ясували, що "Руслана Боширова" – одного з підозрюваних в отруєнні колишнього-російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, насправді звати Анатолій Чепіга і він має звання полковника ГРУ РФ. Крім того, стало відомо, що у грудні 2014 року президент Володимир Путін надав Чепизі звання "Героя Росії" за виконання миротворчої місії.

Що таке ПВК "Вагнера"? Приватна військова компанія Вагнера – це російська військова структура, що формується з найманців. Була створеною у 2013 році та за цей час брала участь у бойових діях у низці "гарячих точок".

Зокрема, найманці "Вагнера" воювали на Донбасі на боці Росії, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, а також в Судані.

Росія не визнає найманців на офіційному рівні, проте у російських ЗМІ організація згадуєтья як приватна військова компанія під командуванням підполковника ЗС РФ у відставці Дмитра Уткіна, більш відомого за позивним "Вагнер".