Інформація про загиблих не підтвердилась.

В ексклюзивному коментарі Телеканалу новин "24", активіст Автомайдану та ветеран АТО Олексій Кушнєр, який став очевидцем сутичок, розповів, як все відбувалось насправді.

Він наголосив, що інформація, яку почали поширювати ЗМІ про поранених та загиблих, не підтвердилась. Проте є кілька спалених автомобілів та машин з порізаними шинами.

"В декого є легкі порізи, забої. Поранення не вогнепальні, лікарі тут чергують, вони одразу надавали допомогу тим, кому було потрібно", — зазначив активіст.

Кушнєр додав, що правоохоронці застосували вогнепальну зброю, але лише, щоб зробити попереджувальні постріли у повітря.

Бурштинокопачі також використали зброю, хоча не факт, що вогнепальну, але постріли з їхньої сторони теж були,
— зазначив він.

Стрілянина, за словами активіста, почалась через те, що хтось пустив чутку, буцімто правоохоронці вже виїхали з лісу і "можна продовжувати незаконний видобуток бурштину".

"Тому дуже багато людей сюди приїхало (приблизно до двох тисяч копачів і майже всі не місцеві і конфлікт якраз виник між приїжджими та місцевими). Місцеві навіть почали допомагати працівникам міліції, щоб по суті вигнати тих, хто приїхав", — сказав Кушнєр.

Дивіться також: В Україні тривають бурштинові війни: є нові затримані

Активіст Автомайдану пояснив, що на пропозицію місцевого губернатора організація погодилась підключитись, щоб не складалось враження, що міліція сама "кришує" незаконний видобуток бурштину.

Станом на вечір 28 вересня, була проведена операція, всіх копачів вигнали з місць видобутку бурштину. Вони пройшли колоною, десь людей 300-400 — це було феєричне дійство. Зараз вже все спокійно, їх витурили за територію лісу.

Волинській міліції підтвердили, що обійшлось без жертв, також повідомили про кількадесят затриманих, що причетні до незаконного видобутку бурштину.

"На даний час доставили до райвідділу близько сотні бурштинокопачів. Міліція на блокпостах перевіряє автомобілі, також в ході операції використовувалася зброя. Були попереджувальні постріли в повітря. Вбитих та поранених немає", — підтвердила речниця обласного МВС Анна Павловська.

Нагадаємо, ввечері 28 вересня з'явилась інформація, що внаслідок "бурштинових" розбірок на Волині є вбиті та поранені.