"От ви побачили місток, через який вони проходять. Тому що там тече річечка невелика. Тобто, починає працювати снайпер, вони виходять зі свого бліндажа, спускаються вниз і проходять до нас. Є розбиті вулиці, через які вони можуть пройти до нас. Он там вулиця була закладена мінометом, і через неї вони проходять до нас", – розповів військовослужбовець ЗСУ "Білий".

Читайте також: Українські бійці знищили ще одну позицію бойовиків на Донбасі: відео

У потрощеній Мар’їнці посеред білого дня чутно, як працює снайпер, прикриває вогнем ворожі диверсійно-розвідувальні групи. За тиждень від куль одноокого, так тут називають снайпера, поранення отримали четверо бійців. Характерна особливість – усі поранені у пах.

Це нелюдське ставлення по відношенню до наших бійців. Перше – вони завдають фізичного болю, коли вражають у пахову зону чоловіків. По-друге, це психологічна травма на все життя. Ну, і звичайно, це психічна травма,
– наголосив офіцер бригади ЗСУ Олег Сидоренко.

Улюблена зброя для гуманізації снайперів та ДРГ – кулемет Калашникова, або, по-фронтовому, – Покемон. "Ворог підлазить... І частенько підлазить. На звичайні патрони 5,5 він не реагує. Тут, звісно, 7,62 – трішки побільше, трішки страшніше. Звук коли йде, вони лякаються, тікають. Ну, страшна штука, цікава трішки", – прокоментував ситуація військовослужбовець ЗСУ "Малий".

Бійці готові до всього, тому у ленті цілих 3 тисячі патронів. Окрім безпосередньо війни, ворог вдається й до відверто ницих дій. Днями потруїв курцхаарів. Один песик помер, двох бійці продовжують рятувати. Бо це їх кращі друзі.

війна на донбасі врятування собак
Українські військові рятують собак, яких потруїли бойовики

Робимо це все власними силами, бо ми дуже переживаємо за цих наших найближчих друзів на нашому ВОПі. Вони люблять спати з нами, тобто… Адольф спить зі мною на ліжку кожного вечора. І ми ставимо їм крапельниці, робимо клізми. Все що у наших силах. По консультації лікаря,
– розказав про свою допомогу собакам військовослужбовець ЗСУ Артем.

Місцевих на передовій у Мар’їнці залишилось лиш кілька осіб. Переїхати не можуть. "Винайняти треба в Курахово квартиру, платити... А чим? Ми тут постійно ото латаємо, ремонтуємо", – відповіла мешканка Мар'їнки Раїса.

Читайте також: Українські військові з безпілотника розбомбили позицію бойовиків: вражаюче відео

Вже незабаром характер війни зміниться: листя впаде, оголюючи позиції терористів. Вичислити ворожого снайпера нашим солдатам стане легше.