Мона Кейзер негативно висловилася щодо COVID-сертифікатів, які у Нідерландах повсюдно вводять з 26 вересня. Раніше вона також потрапляла у скандали через ставлення до коронавірусу.

До теми Хотів побачити бабусю: 12-річний хлопчик через суд зміг вакцинуватись від COVID-19

"Ковідні сертифікати як вияв недовіри"

Кейзер в інтерв'ю Telegraaf засумнівалася в обґрунтованості вимог COVID-сертифікатів. Мовляв, це прояв недовіри один до одного і навіювання паніки.

Якщо ми опинимося в суспільстві, де нам доведеться боятися один одного, якщо ми не зможемо надати докази, тоді дійсно доведеться задуматися і запитати себе: це той напрямок, в якому ми хочемо рухатися?
– сказала вона в інтерв'ю.

В офісі Рютте заявили, що Мона Кейзер була звільнена через те, що її публічні коментарі суперечили політиці Кабінету Міністрів з такого важливого питання.

Відставка Мони Кейзер призвела до різних реакцій в Палаті представників. Після її критичних заяв депутати були налаштовані вороже. Втім, і радикальне рішення її звільнити також викликало критику.

Не перший конфлікт через коронавірус

  • Кейзер не вперше оскандалюється через коронавірус.
  • У листопаді 2020 року вона у телевізійній програмі заявила, що експерти з коронавірусу не повинні надто песимістично ставитися до святкування Різдва. Оскільки літні та вразливі люди, такі як її мати, почали хвилюватися.
  • У березні 2021 року через неї довелося тестувати на коронавірус Кабінет Міністрів. Вона мала коронавірус і була присутня на засіданні уряду. Вона сказала, що у неї не було скарг і вона добре почувалася.