Нідерландець на ім’я Вім Гоф з головою пірнає в крижані озера й по 2 години сидить в контейнері з кригою. Вражаючих результатів моржу вдалося досягнути завдяки особливій техніці медитації.

“У мене ніколи не було вчителя, мене навчала лише сувора природа… Людина повинна вивести себе на межі своїх можливостей, тоді в її тілі запрацюють приховані механізми”, - каже морж Вім Гоф.

Вім Гоф не втомлюється випробовувати себе. У 2007 році, зодягнувшись в сандалі і шорти, він спробував підкорити Еверест, втім зазнав невдачі. Але вже через 2 роки у тому ж спорядженні здолав майже 6 тисяч метрів і піднявся на Кіліманджа́ро.

Досягнення нідерландця вразили медиків. У пересічної людини, кажуть вони, за таких умов давно б почалася гіпотермія, а якщо б температура тіла впала до 32-х градусів Цельсія, все могло б закінчитися фатально. Якщо сильний холод настільки вбивчий, яким чином Вім Гоф його витримує?

“Вім Гоф довів, що завдяки медитації може впливати на свою нервову систему. Його організм активно виробляє антистресовий гормон кортизон. Він зміцнює імунну систему, робить її невразливою”, - каже лікар Петер Пікерс.

Вім Гоф з радістю ділиться досвідом загартовування організму. Серед його послідовників - колишні й майбутні олімпійці. Аби здобути золото, вони також повинні діяти на межі своїх можливостей. Хто як не Гоф може їх цьому навчити?