Відповідний указ президент підписав 2 серпня 2021 року. Це другий термін прем'єрства Пашиняна.

Зауважте Вірменія та Азербайджан обмінялися звинуваченнями у порушенні перемир'я та обстрілах

Прем'єром Вірменії знову став Пашинян

Указ підписав президент Вірменії Армен Саркісян. Це було необхідно за вимогами Конституції країни.

На основі частини 1 статті 149 Конституції призначити Ніколу Пашиняна прем'єр-міністром,
– мовиться у повідомленні.

Видання Sputnik повідомило, що парламентська більшість висунула на пост прем'єра Пашиняна. Згідно з конституцією, президент має призначити прем'єром того кандидата, якого представила більшість у парламенті. Це стається після початку терміну повноважень новообраних Нацзборів.

Далі протягом 15 днів після призначення прем'єра має сформуватись Кабмін. Тільки тоді глава уряду протягом 20 днів має представити Нацзборам програму Кабміну.

Що цьому передувало

  • Наприкінці червня 2021 року на позачергових парламентських виборах перемогла політсила Ніколи Пашиняна.
  • Партія "Громадянський договір" отримала голоси з майже 70% дільниць. Перед цим Пашинян був виконуючим обов'язки прем'єра.
  • Адже після того, як Єреван і Баку підписали договір про перемир'я у Нагірному Карабасі, у Вірменії розпочалися масові протести.
  • Мітингувальники звинувачували Пашиняна в "здачі" Нагірного Карабаху Азербайджану. Також опозиція вимагала його відставки. У березні 2021 року почались нові протести.
  • Наприкінці квітня Пашиняна повідомив, що офіційно подає у відставку. Водночас прем'єр зауважив, що продовжуватиме виконувати обов'язки до позачергових виборів.
  • Пашиняна вперше призначили прем'єром у 2018 році.