Про це сказав новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. У п'ятницю, 20 січня, він анонсував весняний пакет військової допомоги Україні на суму понад 1 мільярд євро.

До речі Під час "Рамштайну" не схвалили рішення про танки для України

Україна отримає додатковий ЗРК Iris-T

Пісторіус у кулуарах зустрічі у форматі "Рамштайн" розповів, що у пакет допомоги увійдуть 40 БМП Marder, 7 зенітних самохідних артилерійських установок Gepard, додаткові керовані ракети до ЗРК Iris-T та ще один зенітно-ракетний комплекс Iris-T.

Глава німецького Міноборони заявив, що включаючи "весняний пакет", загальна вартість наданої Німеччиною військової допомоги перевищить 3,3 мільярда євро.

"Німеччина не зупиниться і не відмовиться від підтримки України", – запевнив Пісторіус.

Захід не дійшов згоди щодо танків Leopard 2

  • У п'ятницю, 20 січня, у Німеччині відбувається зустріч у форматі "Рамштайн", на якій союзники України обговорюють військові підтримку нашої держави. Ключовим питанням цього "Рамштайну" були танки Leopard 2.
  • На жаль, під час "Рамштайну" не було схвалено рішення про постачання Україні танків. Борис Пісторіус сказав, що союзники не дійшли згоди, адже є вагомі аргументи "за" та "проти" передачі танків Україні.
  • Водночас міністр дав зрозуміти, що Німеччина готується якнайшвидше поставити танки Leopard 2, якщо рішення таки схвалять. Зокрема, Пісторіус стверджує, що віддав наказ перевірити запаси танків Leopard в перший же день свого перебування на посаді.
  • Він також зазначив, що партнери, які мають на озброєнні танки Leopard, можуть вільно навчати українських солдатів користуватися ними. Пісторіус не захотів відповідати на питання, чи надасть Німеччина Польщі та іншим державам ліцензію на експорт танків німецького виробництва.
  • За словами міністра оборони, це рішення за канцлером Олафом Шольцом.
  • Під час "Рамштайну" у відеоформаті виступив президент Володимир Зеленський. Глава держави подякував союзникам за допомогу, але попередив, що російські війська зараз перегруповуються. Через це президент закликав союзників передати винищувачі F-16, а також сотню танків.