Видання Bloomberg повідомило, що "Зелені" і "Вільні демократи" намагаються підштовхнути Шольца до постачання крилатих ракет Україні, які можуть використовуватися для точних ударів по захищених цілях, таких як бункери, і мають дальність дії понад 500 кілометрів.

Дивіться також Шольц, Макрон і Туск зустрінуться, щоб знизити напругу навколо України, – Politico

Шольца підштовхують надати Taurus Україні

Повідомляється, що міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, лідер "Вільних демократів", не згоден із побоюваннями Шольца, що ЗСУ можуть почати застосовувати ракети по території Росії й викликати ескалацію.

Джерела видання розповіли, що міністр усе ще сподівається на зміну рішення. Лінднер навіть хоче запропонувати зменшити дальність ракет.

Тим часом міністр економіки Роберт Хабек із партії "Зелених" теж симпатизує депутатам, які проголосували за постачання Taurus. Інше джерело сказало, що він роздратований односторонньою забороною з боку Шольца.

До слова, у середу Шольца знову запитали про проблему Taurus під час урядових запитань у нижній палаті парламенту в Берліні. Наразі консерватори спробували отримати вигоду з цієї роз'єднаності в уряді.

У четвер вони знову планують обговорити проблему постачання Taurus у парламенті.

Відомо, що на канцлера Німеччини вже близько року чинять тиск щодо постачання далекобійних крилатих ракет. Однак Шольц дуже побоюється, що Німеччина може бути втягнута у війну.

Британія хотіла помінятися з Німеччиною ракетами: Шольц відмовив

  • Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Лондон розглядає обмін ракет Taurus на британські Storm Shadow, щоб надати Україні далекобійне озброєння. Однак Олаф Шольц категорично відкинув цю ідею.
  • Депутат німецького Бундестагу від "Зелених" Антон Гофрайтер підтримав британську пропозицію, однак представник опозиційної фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Йоганн Вадефуль проти такого обміну, оскільки, на його переконання, Україна має отримати саме Taurus.
  • Цікаво, що попри відмову постачати Києву ракети Taurus, Німеччина вирішила модернізувати та довести їх до бойової готовності. Про це повідомила газета Die Welt.