Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Він у мережі також опублікував документи, за якими можна відстежити посилку.

Дивіться також Зазвичай людина зникає назавжди: як у Маріуполі вистежують неугодних Росії

Німецька DHL доставляє пошту в окупований Маріуполь

За словами Андрющенка, відправити пошту через німецьку компанії DHL до окупованого Маріуполя дуже просто. Так, у Німеччині можна взяти ТТН на пошті, заповнити шаблон двома мовами – німецькою та російською. Посилку можна запакувати у б1дь-яку коробку, головне – аби вага не перевищувала 20 кілограмів.

Як стверджує Андрющенко, вартість доставки в окупований Маріуполь сягає близько 63 євро. Індекс Маріуполя при доставці залишається незмінним, необхідно додати лише цифру 2 спереду. Однак обурює у цьому випадку й факт того, що вказувати необхідно "Маріуполь, Ростовська область". Ба більше, треба також додати, що це квазіреспубліка "днр".

Посилку можна відстежити за допомогою російської пошти, Track24 або пошту Донбасу. Андрющенко у мережі також опублікував приклад свіжого відправлення, яке оформили у Німеччині до Маріуполя 4 лютого 2024 року.

Докази, які свідчать, що німецька DHL доставляє пошту в Окупований Маріуполь – більше у галереї

Отаке. А ви кажете ZDF... Тут нормально пошта приймає, "ДНР", "Маріуполь, Россія" і нічого там ні в кого не луснуло. Ані совість, ані честь. Вибачте, але це повний *****. За край всього розумного. Що там в нас, DHL в спонсорах тероризму не обліковується, ні? Ну-ну,
– обурено написав Андрющенко.

У мережі звернули увагу, що слово "muster" з німецької перекладається, як "зразок".

Яка позиція компанії щодо російської агресії

24 Канал зв'язався з компанією DHL У коментарі представники компанії підтвердили, що призупинили роботу у Росії та Білорусі, про що мовиться у заяві на офіційному сайті.

"Ми призупинили надання послуг з обробки вхідних вантажів у Росії та Білорусі, тому зараз ми не робимо доставку в ці країни", – мовиться в офіційній заяві.


Офіційна позиція на сайті компанії / Скриншот

Водночас у DHL Express наголосили, що пропонують виключно міжнародну кур’єрську доставку листівок та вантажів. Відповідаючи на питання, як могли оформити доставку на окуповані території, у компанії заявили, що формуляри DHL є у будь-якому поштовому відділені Німеччини.

Ми бачимо, що надається як приклад формуляр німецького поштового оператора Deutsche Post, який є в будь-якому почтовому відділенні Німеччини у вільному доступі, та не може свідчити про те, що таке відправлення було дійсно прийнято,
– прокоментували інцидент у DHL.

Втім, у компанії не пояснили того, що посилки, які відправляють в окупований Маріуполь, дійсно можна відстежити.