З нагоди традиційної зустрічі Вільних демократів у Штутгартській державній опері молоді ліберали виступили з мітингом. Вони закликали федеральний уряд і канцлера Шольца продовжити оголошене постачання танків Marder.

До теми Під час "Рамштайну" не схвалили рішення про танки для України

Перемога України відновить порядок у Європі

На мітингу виступила федеральна голова "Молодих лібералів" Франциска Брандманн.

Вона зазначила, що кожен, хто хоче закінчити війну, повинен дати Україні те, що їй потрібно для перемоги, адже тільки українська перемога відновить європейський мирний порядок. Глава лібералів закликала канцлера надати інтересам Німеччини більше ваги, ніж він робить це зараз.

Кожен, хто заявляє, що хоче рухатися в унісон із західними партнерами, повинен бути готовий рухатися сам. Тому ми очікуємо, що федеральний уряд у майбутньому буде готовий взяти на себе відповідальність і взяти на себе провідну роль в угодах з нашими союзниками, замість того, щоб просто поступатися в останній можливий момент,
– сказала Брандманн.

Протести в Німеччині / Фото Imago

Як відреагували в Україні

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник вимагає від нового міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, щоб федеральний уряд не опирався постачанню танків Leopard.

"Ми закликаємо нового міністра оборони Бориса Пісторіуса припинити сьогодні цю танкову лялькову виставу в Рамштайні та негайно розпочати постачання німецьких Леопардів", – сказав Мельник.

Він також додав, що для Німеччини ще не пізно продемонструвати справжнє лідерство у зміцненні України.

Зустріч "Рамштайн": результати

  • 20 січня під час чергового засідання у форматі "Рамштайн" не було схвалено рішення про постачання Україні танків. Хоча саме цієї техніки неабияк потребує Україна.
  • Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус сказав, що єдиного підходу щодо поставок танків в Україну немає. Він впевнений, що рішення ухвалять в найближчій перспективі, але воно залишається за канцлером.
  • Пісторіус стверджує, нібито враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим.
  • Попри це, Німеччина навесні 2023 року обіцяє надати Україні пакет військової допомоги на 1 мільярд євро. У Берліні обіцяють не зупинитися у підтримці України.
  • Пісторіус розповів, що у пакет допомоги увійдуть 40 БМП Marder, 7 зенітних самохідних артилерійських установок Gepard, додаткові керовані ракети до ЗРК Iris-T та ще один зенітно-ракетний комплекс Iris-T.