Про це в телеефірі заявив еколог Олександр Соколенко, повідомляє "Обозреватель".

Еколог зазначив, що більшість із них, які затоплюються, розташовані в межах населених пунктів: "Часто ці підприємства розташовані взагалі під житловими будинками".

Читайте також: Прифронтове місто сколихнула екологічна катастрофа

У перспективі ми можемо отримати ситуацію, коли цілі вулиці і будинки будуть провалюватися під землю і йти під воду. Низка населених пунктів. Люди з них виїдуть, бо там ніде буде жити. Ця проблема сьогодні вже є,
– розповів Соколовський.

Еколог зазначив, що на сьогодні зберігається небезпека вибухів на промислових об'єктах, що призведе до масштабного забруднення навколишнього середовища. Така загроза, за словами Соколенка, існуватиме доти, доки триватимуть бойові дії.

Еколог додав, що також дуже важливою і серйозною проблемою є забруднення ґрунтів у результаті щоденних вибухів.

"Всі ці вибухонебезпечні речовини, які використовуються в "Градах", мінометах, в чому завгодно, вони токсичні. На сьогодні вся лінія розмежування випала на багато років, якщо не назавжди, з використання в якості сільськогосподарських земель", – розповів Соколовський.

"Ми отримали другу чорнобильську зону, на якій сотні років нічого не можна вирощувати. Ми втрачаємо ресурс України, який раніше використовувався для вирощування соняшника, пшениці, ріпаку та інших культур", – додав еколог.