Цілком можливо, що футбольним фанам доведеться переглянути плани на наступні 7 років. І змінити квитки до Росії та Катару на проїзні до Австралії чи Південної Кореї. А все через скандал у ФІФА. Нові факти корупції під час вибору господарів майбутніх Мундіалів можуть позбавити переможців прав проводити чемпіонати.

Чутки про те, що колишній віце-президент Федерації отримав від Катару мільйони доларів в обмін на підтримку, сьогодні отримують усе більше підтверджень. Нині він – у списку чиновників, яких офіційно звинувачують у хабарництві.

Під ковпаком ФБР опинився й сам президент ФІФА Йозеф Блаттер. Кажуть, що й проти нього американські правоохоронці розпочали розслідування. Хоча офіційно коментувати цю інформацію в органах відмовляються. Минулого тижня Блаттера вп'яте переобрали президентом Футбольної федерації, але вже за 3 дні він добровільно подав у відставку.

Свою перемогу Блаттер отримав завдяки бідним країнам Африки та Азії. Ще на початку кар'єри він зумів налагодити з ними "плідну" співпрацю. За підтримку на виборах президента ФІФА він роздав місцевим федераціям щедрі "аванси". Повертав потрачені кошти, беручи хабарі за трансляції матчів та проведення чемпіонатів. Але слідчим участь Блаттера в махінаціях ще треба довести.

Читайте також: На Євро 2016 заборонили курити

А тим часом роль адвоката останнього вже взяла на себе Москва. У Кремлі заявляють, — спроба скинути Блаттера — провокація США, однак відібрати в Росії чемпіонат не вдасться.

Експерти погоджуються — Росії нічого не загрожує. Адже часу до наступного чемпіонату залишилося обмаль. А для Кремля проведення змагань такого рівня вкрай важливе. Як і Олімпіада, вони мають підтримати рейтинги президента та хвилю патріотичної ейфорії серед росіян. А от перспективи Катару гірші. Противників проведення Мундіалю в країні стає дедалі більше.

Ще одна причина для повторних виборів – дані про смерті під час зведення стадіонів. Через неналежні умови праці у Катарі на будівництві загинуло більше тисячі робітників. А тим часом футбольний світ гадає — хто стане новим президентом ФІФА. Можливо, це буде Йорданський принц Алі, який поступився Блаттеру на виборах минулої п'ятниці. Але є й інші пропозиції.

Перевибори голови ФІФА відбудуться між груднем 2015 та березнем 2016. А тим часом "незмінний диктатор Блаттер" залишатиметься у кріслі президента.

Нагадаємо, український Президент Петро Порошенко позитивно відреагував на відставку Йозефа Блаттера.