Досі за українським законодавством евакуювати транспортний засіб можна було, якщо він суттєво заважає дорожньому руху, цю суттєвість оцінював поліцейський.

Читайте також: Як водіїв у Києві заохочуватимуть пересідати на громадський транспорт

У новому законі більш детально прописано, коли авто можуть забрати на штраф-майданчик, аж 17 пунктів.

Якщо машина стоїть посеред дороги, пішохідного переходу, на зупинках громадського транспорту, естакаді, тунелі, чи якщо ваше авто перекрило виїзд іншим машинам.

Поліцейські можуть визнавати порушниками водіїв, які неправильно припаркувались прямо на місці. Так звані "листи щастя" залишатимуть на лобовому склі. каратимуть автоматично власника авто.

Проте це тільки на папері, тож поки можна не боятись побачити штраф під двірниками свого авто. Для того, аби ця система запрацювала повинен з'явитись реєстр адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. Експерти прогнозують його появу не раніше ніж за півроку.

Поки що "листи щастя" не вводяться, щоб цей закон повністю запрацював,
– сказав менеджер кампанії "За безпечні дороги" Андрій Климчук.

За новим законом змінилась і система штрафів. Саме за неоплату місця на паркувальному майданчику, він відтепер не буде прив'язаний до неоподатковуваного мінімуму. Раніше таке порушення коштувало 51 гривню, тепер годину "зайцем" порушник платитиме заплатить, як за 20 годин.

А ось щодо "євроблях", то штрафувати можуть лише власника авто, або ж того, хто саме ввозив авто в Україну. На практиці знайти таких дуже важко, хіба інспектори днями чекатимуть водія біля такого авто.