Про це заявив член комітету, депутат Юрій Дерев'янко.

За його словами, на оборону зараз виділяються з бюджету величезні кошти. Тому необхідно посилити громадський контроль їх використання, особливо в частині закупівлі товарів і послуг, не прихованих військовою таємницею.

"Коли ми говоримо про "сухпайки", не повинно бути ніякої секретності або закритості. Тому тут повинен бути більш жорсткий громадський контроль, тому що там величезні суми і завжди знаходяться нечисті на руку махінатори, які хочуть поза конкуренцією, а іноді і невідповідної якості протягнути якусь свою продукцію або якісь свої фірми. Тому я вважаю, що це вимагає окремого дуже жорсткого громадського контролю. Я готовий писати депутатський запит і публічно розслідувати кожен такий факт. Я точно знаю, що ті величезні кошти, які крутяться в Міноборони, вимагають більш ретельного контролю. Тому що ми розуміємо, понад 100 млрд грн в цілому піде на всі наші правоохоронні органи, в тому числі і оборону. І завжди є охочі ловити рибу в такій каламутній воді", – зазначив Юрій Дерев'янко.

За його словами, закупівля товарів і послуг у одного постачальника, чим часто грішать чиновники, несе великі корупційні ризики, що дає підстави припускати в таких угодах зловживання.

"Навіть надскладні товари і послуги будуть мати кращу ціну, коли буде присутня конкуренція. Іноді свідомо затягується час або придумують якісь інші причини для того, щоб протягнути процедуру одного учасника, тому що це дає можливість безконтрольно встановлювати ціну на товар або послугу – без конкуренції, без ринкового визначення. А це завжди пов'язано з відкатами і корупцією", – підкреслив парламентарій.

Раніше ЗМІ повідомляли, що представлені міністром оборони Степаном Полтораком нові "сухі пайки" для бійців ЗСУ будуть купуватися за завищеними цінами, оскільки тендер на їх закупівлю прописаний під одного учасника. При цьому при складанні технічних умов для "польового харчування військовослужбовців чиновники Міноборони зменшили необхідну кількість калорій з 4800 до 3500, а також не прописали чіткі вимоги до якості і складу продуктових наборів.

Як повідомляли Українські Новини, раніше Міністерство оборони утвердив новий сухий пайок для армії.

Раніше в мережі показали, як виглядає сухпайок для військових, утвержденний міністром оборони Степан Полторак.