Про це вдалося домовитися міністру внутрішніх справ Денису Монастирському та очільнику представництва ЄС в Україні, послу Матті Маасікасу. Вони зустрілися 3 грудня.

Читайте також Сотня "порушників" штурмувала кордон на Рівненщині: видовищні кадри тренувань

Гроші виділять у рамках проєкту EU4IBM

Монастирський звернув увагу на виклики, з якими зіштовхується Україна. Він запропонував перерозподілити частини бюджету другої фази EU4IBM. Це проєкт, який розпочали в Україні у грудні 2019 року й реалізовуватимуть до червня 2022. Його фінансує ЄС, а втілює – Міжнародний центр з розвитку міграційної політики. EU4IBM має на меті підтримку впровадження реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів ЄС.

Сума допомоги від ЄС може збільшитися

Очільник українського МВС пояснив, що потрібно терміново облаштувати українсько-білоруську ділянку кордону. У відповідь Маасікас запевнив, що наразі Україна може розраховувати на 1,4 мільйона євро. При цьому, впродовж найближчих місяців європейські партнери мають погодити значне збільшення цієї суми.

Що цьому передувало

  • Напередодні Кабмін виділив для захисту українсько-білоруського кордону 175 мільйонів гривень. Частину спрямують на виплати прикордонникам – майже 67 мільйонів гривень, а також нацгвардійцям – близько 108 мільйонів гривень.
  • Наприкінці листопада в Україні розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся". Її проводять у всіх 5 областях, які межують з Білоруссю. Мовиться про Волинь, Рівненщину, Житомирщину, Київщину та Чернігівщину.

Монастирський прокоментував проведення операції "Полісся: дивіться відео 24 каналу