Є свідки трагедії в Оленівці, – Жорін розповів, в якому стані звільнені захисники "Азовсталі"
Україна повернула з полону військових, яких окупанти утримували у різних установах. Серед звільнених є також свідки трагедії в Оленівці.
В українських героїв, які повернулися з полону, різний емоційний та фізичний стани. Про це 24 каналу розповів екскомандир маріупольського полку Максим Жорін.
Зверніть увагу Переговори почалися, коли захисники тільки виходили з Азовсталі, – Подоляк про обмін полонених
"Більшість бійців виснажені"
Жорін зазначив, що українські військові, які пройшли по обміну, до звільнення перебували у різних закладах та установах на окупованих територіях.
Їх доправили з Оленівки, донецького СІЗО, донецької лікарні. З переліку тих, кого повернули, були навіть ті, які знаходились в приміщеннях, які підірвали росіяни. Тобто у нас зараз буде навіть змога поспілкуватися зі свідками трагедії в Оленівці,
– пояснив військовий.
За його словами, майже всі звільнені українські військові мають високий морально-бойовий дух.
"Вони ще більше заряджають всіх, щоб продовжувати нашу боротьбу проти ворога. Однак майже всі потребують медичного догляду та медичної допомоги. Більшість з них – у надзвичайно виснаженому стані, багато хто після знущань та катувань... Тому їм доведеться якийсь час знаходитись у медзакладах, щоб відновитись", – розповів Жорін.
Читайте також Вся Україна не стримує сліз радості: що відомо про повернення захисників "Азовсталі" з полону
Стан командирів
Військовий вказав, що керівник оборони Азовсталі Денис Прокопенко "Редис", а також його зами перебувають у Туреччині.
З ними найближчим часом організують зв'язок, а також у них буде можливість особистих зустрічей. Вони у нормальних умовах, Туреччина бере на себе зобов'язання. Тепер вони у безпеці. За формальними домовленостями, вони мають бути на території третьої країни, але з перемогами України на полі бою ці моменти також можна буде знов обдумувати,
– вважає Жорін.
За його словами, у Туреччині перебувають представники України, які мають постійну комунікацію та координацію з Анкарою щодо всіх цих запитань.
"Щобільше, Туреччина готова й надалі допомагати в перемовинах, щоб повертати як українських героїв, так й допомагати в інших питаннях – політичних, дипломатичних, економічних. Тому Туреччина займає зараз досить виважену позицію на стороні України", – переконаний співрозмовник.
Радимо "Нах*р нам той медведчук": мережа вибухнула жартами після обміну за участю кума путіна
Обмін на медведчука
Жорін підкреслив, що використання екснардепа віктора медведчука для обміну є "абсолютно нормальним" ходом.
Це вдала домовленість і абсолютно вдалий обмін. Я в медведчуку взагалі цінності не бачу. Але те, що Україна зараз змогла використати ті можливості та умови, які були навколо й змусила росію помінятись на медведчука – це надзвичайно високий дипломатичний рівень,
– вважає військовий.
На його думку, це величезна заслуга української сторони, яка вміло змогла використати всі навколишні умови, в тому числі й на полі бою, щоб повернути додому українських героїв.
Обмін захисників Азовсталі: що відомо
- 21 вересня Україні вдалося визволити з полону 215 Героїв, які обороняли "Азовсталь" у Маріуполі.
- Серед них – такі відомі командири, як Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський. Втім, вони до кінця війни перебуватимуть у Туреччині під протекторатом президента країни Реджепа Тайїпа Ердогана.
- Аби визволити захисників, Україна віддала росії кума путіна медведчука та ще 55 зрадників і окупантів.
Вас також може зацікавити – чому медведчука обміняли на захисників Азовсталі: дивіться відео