Повідомили про це російські пропагандисти. Злочин трапився у сумнозвісній колонії в Оленівці, інформує 24 канал.

До теми Місія ООН невдовзі прибуде в Оленівку, де росія скоїла теракт проти українських полонених

У колонії загинув полонений

Російські пропагандисти намагаються виправдати смерть військовополоненого. Вони брешуть, що ЗСУ обстріляли колонію в Оленівці.

Кажуть, що один полонений загинув, ще 4 отримали поранення. Таким чином через ці провокації хочуть дискредитувати довіру до України. Наші Збройні Сили ніколи не стріляють по мирних людях, а тим більше по своїх товаришах, які зараз в полоні в окупантів.

Теракт в Оленівці у липні

  • У ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії №120 в Оленівці, яка зараз використовується як місце для утримання українських військовополонених, стався сильний вибух. Він зруйнував приміщення, де перебували полонені українці. За повідомленням російських джерел, близько 40 українців були вбиті. Тим часом жоден "співробітник" колонії не постраждав.
  • Президент Володимир Зеленський назвав це вбивство черговим воєнним злочином росії. Росіяни ж почали переконувати, що вони не причетні до теракту, але незалежні експерти вже заявили, що це – брехня.
  • Також висновки міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm вказують на те, що росія могла вчинити теракт в Оленівці термобаричною зброєю. Головним доказом, що це не була ракета GMLRS, є відсутність ударного кратера. Ракета розірвала б загиблих, а не спалила.
  • Українські розвідники повідомляли, що встановили деякі обставини вбивства українських військовополонених в Оленівці. Вони підтвердили, що ворог застосовував проти наших захисників тортури. За наявними даними, мінування місця утримання українських бійців було здійснено бойовиками ПВК "Вагнер" з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні.

Що ще вказує на вину росіян у теракті: дивіться відео