Оборона Керченського мосту сильно постраждала внаслідок шторму. Більшість барж перед ним з боку Чорного моря змило чи затопило.

Дивіться також Що залишилося від бонових загорож на вході до Севастопольської бухти: дані супутників

Захисні споруди зазнали пошкоджень

1 грудня у мережі з'явились супутникові зображення Кримського мосту. Згідно з ними захисні споруди Керченського мосту станом на 28 листопада 2023 року зазнали досить значних пошкоджень.

Супутникові знімки
Оборона Кримського мосту постраждала / Супутникові знімки

Пошкодження, яких зазнала оборона Керченського мосту:

  • 3 баржі повністю затоплені / 1 частково затоплена.
  • 2 баржі повністю змиті водою.
  • 1 баржа на плаву, але ні до чого не пришвартована.

Інформацію потрібно верифікувати

Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук в етері телемарафону сказав, що інформацію про пошкодження захисних споруд потрібно верифікувати. За його словами, є підозра, що росіяни прибирали баржі.

Коли інформація щодо цілісності цих споруд буде верифікована, тоді її зможуть надати.

Загалом, після шторму постраждала цивільна інфраструктура. У росіян були серйозні руйнування. Окрім того, були зіткнення суден,
– підсумував речник.

Плетенчук нагадав також, що Керченська протока – частина акваторії України, яка офіційно є перекритою.

Шторм, якого Крим ще не бачив

  • З неділі, 26 листопада, на території тимчасово окупованого півострова вирує потужна негода. Російські загарбники вже охрестили її "штормом століття". Аналітики моніторингової системи Poseidon попереджали, що хвилі можуть сягати від 6 до 8 метрів у висоту. Прогнозували силу вітру від 7 за шкалою Бофорта, де 14 є абсолютним штормом.
  • У Керчі ураганний вітер повалив дерева на набережній. Саму набережну затопило. У Сімферополі річка Салгир через потужні дощі виходить з берегів, буря валить гілки дерев.
  • В Євпаторії море теж вийшло з берегів. В'їзд у місто з боку Сак затопило. Також затопило трасу Євпаторія – Саки. У мережі публікують кадри, як автобуси "перетворюються" на кораблі. До речі, почало затоплювати й житлові будинки. ЗМІ пишуть, що рятувальники вже евакуювали з них 150 людей.