СБУ провела обшуки на фабриці "Юнайтед Табако"

Як повідомляють представники "Юнайтед Табако", ще 16 червня 2022 року щодо дистриб'ютора ТОВ "Торговий Дім Юнайтед Табако" відкрили кримінальне провадження. Причиною стали скарги жителів Дніпропетровської області, що тютюнова продукція компанії мала низьку якість.

Варто знати На Львівщині арештували земельні ділянки Оксани Марченко на 2 мільйони гривень

А 26 серпня проти фірми відкрили ще одне провадження через підозру у фінансуванні "Л/ДНР". Красногвардійський райсуд Дніпра дав дозвіл на обшуки, які відбулися на тютюновій фабриці у Жовтих Водах за кілька годин після ухвали рішення.

За даними журналістів, близько 100 озброєних працівників СБУ приїхали виконувати рішення суду. Однак силовики прийшли з обшуками за адресою зовсім іншого підприємства – ТОВ "Юнайтед Табако" – фабрики, що має інші реквізити і займається не дистрибуцією, а виготовленням тютюнової продукції.

Наші юристи наголосили на тому, що адреса, реквізити не співпадають. Тобто вони мали приїхати до іншої компанії, а приїхали до нас. Жодних конкретних звинувачень на нашу адресу немає. Законні підстави для того, щоб вони тут перебували, невідомі. Все це виглядає як цілковите свавілля з боку правоохоронних органів,
– заявив директор ТОВ "Юнайтед Табако" В’ячеслав Вершута.

Журналісти "СтопКору" зазначили, що працівники СБУ були зухвалими та агресивними під час обшуків, погрожували вибити двері. Вони фактично на 2 дні зупинили роботу ТОВ "Юнайтед Табако", не впускали на територію заводу ані працівників, ані керівників фабрики чи журналістів. Навіть під час повітряних тривог людям не дозволяли заходити на територію, де розташоване бомбосховище.

Реакція місцевої влади Жовтих Вод на інцидент

На обшуки ТОВ "Юнайтед Табако" відреагувала місцева влада міста Жовті Води, де розташована фабрика. Міський голова Дмитро Ханіс зазначив, що ТОВ "Юнайтед Табако" – одне з підприємств, що забезпечує роботою понад півтисячі людей, сплачує податки та допомагає ЗСУ.

У місті зараз працюють і сплачують податки лише декілька підприємств. Працюючі підприємства ми цінуємо, бо ситуація з наповненням бюджету скрутна – близько 60%. Місто виживає… Компанія випускає цілий спектр безкоштовної продукції для потреб ЗСУ – без права продажу й перепродажу. Люди, які тут працюють, – патріоти,
– наголосив Дмитро Ханіс.

Водночас журналісти звернулись до СБУ, однак у відомстві відмовились від коментарів.