Зараз обсяг газу, який видобувають в Україні, приблизно дорівнює обсягу споживання. При зменшенні споживання його буде навіть трохи більше. Але це про літній період. Питання в тому, що робити взимку. Тому підземки мають спрацювати взимку. Реверс також потрібно організувати до початку осінньо-зимового періоду. До жовтня ми будемо почуватись відносно комфортно, – розповів Коболєв в ефірі Телеканалу новин "24".

За словами голови "Нафтогазу", за цей період потрібно буде знайти рішення, підключити максимальну кількість альтернативних джерел, зменшити споживання газу в Україні.

Читайте також: Яценюк доручив готуватися до відключення російського газу з понеділка

"Є варіанти, як це робити, є чіткий план дій, є пріоритети, серед яких першим є населення. Наскільки я пам'ятаю, у 2009 році проблем не було ніде. Тоді була зима, було холодно, був "нуль" на вході, але українська ГТС це витримала. Витримаємо ми, я сподіваюсь, і цього разу", – підсумував він.

До слова, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що Україна готується до найгіршого розвитку подій у відносинах з РФ щодо поставок газу.