Про це він по телефону розповів редакторові Цензор.нет Юрієві Бутусову, про що журналіст написав у Facebook.

“Затримані провокатори повинні були бути вчора вночі відконвойовані до Києва. Проте заступник генерального прокурора Банчук прямо заборонив етапувати затриманих з Одеси. В результаті міськвідділ міліції був заблокований. Міліція отримала наказ не випускати провокаторів і приготуватися до відбиття штурму . Однак прокурор виніс рішення про звільнення затриманих”, - повідомив Аваков.

На думку міністра, “самоправне рішення” прокуратури вимагає самого серйозного розслідування, адже звільнення провокаторів може привести до нових спалахів насильства в Одесі.


“Дії МВС: все керівництво УВС відсторонено в повному складі, порушено кримінальні справи. Новий начальник Одеського УВС Іван Катеринчук прибуває на місце прямо зараз”, - зазначив Аваков.

Читайте також: Одеську міліцію очолить колишній начальник УМВС в Чернігівській області

Пізніше журнаілст Юрій Бутусов додзвонився до в.о. Глави Адміністрації президента України Сергія Пашинського. Він повідомив, що влада не розуміє, на підставі яких законів заступник Генпрокупрора прийняв рішення звільнити проросійських сепаратистів.

"Ми негайно клопотатимемо перед генеральним прокурором Махніцьким про звільнення Банчука, та перед головою СБУ Наливайченком щодо здійснення перевірки дій Банчука за підозрою у важкому державному злочині та зраді України", - сказав Пашинський.

Нагадаємо, на вимогу мітингувальників, які штурмують Одеське міське управління міліції, було звільнено 67 затриманих людей, які брали участь у масових заворушеннях 2 травня в Одесі.

Як відомо, декілька сотень людей раніше перекрили вулицю Преображенську на ділянці від Буніна до Жуковського, аби завадити правоохоронцям вивезти з будівлі міськуправління міліції активістів Куликового поля, затриманих після подій 2 травня.

Через деякий час під тиском сепаратистів правоохоронці почали випускати затриманих після подій 2 травня.