Завдяки смартфону сьогодні можна легко спланувати мандрівку та максимально корисно провести час. А допоможе в цьому велика кількість спеціалізованих мобільних додатків.

Визначившись з місцем відпочинку, передусім, потрібно знайти житло. Зробити це можна за допомогою таких сервісів, як Booking.com та Airbnb. Обидва мають безкоштовні додатки для Android і iOS. Перший містить інформацію про понад 450 тисяч готелів та інших місць проживання у більш, ніж 200 країнах.

Airbnb, натомість, краще підходить для оренди житла у приватників. Це може бути як цілий будинок, так і окрема кімната.

Після того, як помешкання знайдене, саме час визначитися із транспортом. Якщо потрібно летіти літаком, то можна скористатися такими сервісами, як Aviasales чи AnyWayAnyDay. Вони дозволяють підібрати оптимальний рейс відповідно до дати вильоту і прильоту, особистих вподобань і вартості. Також можна відстежувати ціни, бронювати і купувати авіаквитки.

Якщо ж до вподоби подорожувати на автомобілі, то вам буде корисним сервіс Blablacar. Він допомагає водіям знайти пасажирів, а пасажирам – водіїв, які їдуть у тому ж напрямку. При чому це можуть бути поїздки, як між містами, так і між країнами. Зручно, бо одразу ж вказана ціна.

Діставшись до місця відпочинку, вам буде цікаво якомога більше про нього дізнатися. Тут в нагоді стануть додатки-гіди, які можуть замінити персонального екскурсовода. Та ще й безкоштовно.

Читайте також: Технологія 3G в Україні: що потрібно знати українському користувачу

Серед найпопулярніших – TripAdvisor та Redigo. Обидва надають загальні дані про країну, корисну інформацію про визначні місця й пам'ятки, ресторани і готелі. Також є фотографії, а в Redigo – навіть розмовник на 7 мов.

Якщо ж ви плануєте відпочинок не закордоном, а в Україні, то в нагоді стане мобільно-історичний гід Vkraina Travel 3G від "Київстар". До створення додатку розробники долучили місцевих гідів, фотографів, дослідників, а також істориків з кращих університетів України.

Основна ідея – розвиток внутрішнього туризму. Стане в нагоді людям, які приїжджають на 2-3 дні і їм потрібна коротка ознайомча екскурсія,
— розповідає керівник проекту Vkraina Travel 3G в "Київстар" Дарія Партас.

У додатку можна знайти детальний опис всіх визначних місць, фотогалерею, а для деяких з них навіть доступний навіть аудіогід. Інтерактивна карта наочно покаже де знаходитесь ви, де розташовані пам'ятки і як до них добратися.

Наразі у "Вкраїна Тревел 3G" є детальна інформація про Львів, Кам'янець-Подільський та Київ. Найближчим часом з'явиться Одеса, а протягом року-півтора – й інші туристичні міста, в яких запустять 3G.

До слова, додаток може працювати і в мережі 2G Edge, щоправда, буде доступний не весь функціонал. Також передбачена можливість роботи в оффлайн режимі.

Користувачі Android-пристроїв можуть безкоштовно завантажити мобільний гід Vkraina Travel 3G з Play Market. Для власників iPhone та iPad поки доступна бета-версія додатка.