Напередодні активісти пікетували біля входу у заклад, де мав виступати Міхалок. Вони були обурені, адже під час Революції Гідності пісня співака "Воины света" стала справжнім символом свободи та нескорення, а коли біда трапилася на його батьківщині, він мовчав протягом чотирьох днів. Як повідомляє кореспондентка hromadske, вчора зі сцени Міхалок зазначив, що він приїхав не про політику говорити.

До теми Активісти пікетують біля одеського клубу, де сьогодні мав виступати Міхалок з BRUTTO

Я знаю, що мої брати-білоруси, які борються там, зовні, переможуть, як "воїни світла" розправляться з Дартом Вейдером, але я тут не для того, щоб пи***ти про політичні розклади,
– сказав артист перед початком концерту.

Це було перше публічне висловлювання Міхалка після початку кривавих протестів у Білорусі. Раніше він лише опублікував на особистій інстаграм-сторінці кліп гурту BRUTTO "Родны край", проте у дописі не вказав жодних коментарів, окрім назви пісні. Така реакція обурила прихильників, адже від нього очікували прояву чіткої громадянської позиції.

Що відомо про протести в Білорусі

9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента. Відповідно до офіційних результатів голосування, перемогу вкотре здобув чинний глава держави – Лукашенко, який мав близько 80% голосів. Його найближча конкурентка Світлана Тихановська отримала менш, ніж 10% голосів. Після цього сотні білорусів вийшли на мирні акції протесту, оскільки вважають результати виборів сфальсифікованими. Міжнародна спільнота підтримує народ у мітингах.

Згодом мирні демонстрації перетворитися на криваві сутички з силовиками. Щонайменше двоє людей загинули після жорстоких дій ОМОНівців. Відомо про понад півтори тисячі поранених і тисячі затриманих.

Опозиціонерка Світлана Тихановська покинула Білорусь та виїхала до Литви. Перед цим вона записала відео із закликом до білоруського народу. Вона просить припинити протести. У штабі кандидатки в президенти зазначають, що її до цих дій примусила влада.

Попри криваві розгони силовиками, активісти продовжують виходити на вулиці міст. Вони рішуче налаштовані скинути владу та покласти край диктатурі Лукашенка.