Одеса

Частину позитивної динаміки ми вже показали, ми збільшили збір основного податку ПДВ на митниці на 35-40% за 9 місяців.

Зараз я не можу говорити цифрами про Одеську митницю. Але можу сказати, що там багато популізму, саме в діях керівників митниці.

Ніякого конфлікту у мене з ними немає. Вона є частиною ДФС, тому в мене не може бути конфлікту з будь-якою регіональною митницею.

Я також не погоджуся, що вона політично вільна. Я не буду коментувати висловлювання голови Одеської ОДА, але хочу зауважити, що ряд експериментів на Одеській митниці — це не ті результати, яких я очікував. За це повністю вся відповідальность лежить на її керівникові.

Одеська митниця — це 6-7% вантажів в Україні, вона навіть не входить в п'ятірку найбільших в країні. Вона постійно не виконує плани, саме тому Одеса не може зібрати гроші на дорогу "Одеса-Рені".

Але, заради такого великого експерименту з реформування Одеської митниці, ми готові почекати два місяці, після чого ми будемо піднімати питання про підсилення її керівників.

Дійсно, через два місяці ми будемо ставити питання про відставку керівника Одеської митниці Юлії Марушевскої.

Закарпатська митниця

Насправді, це одна з найбільш проблематичних митниць в Україні. Після стрілянини в Мукачево ми повністю змінили її склад.

Але все одно до нового керівника виникла низка службових запитань, останнього разу причиною службового розслідування стала партія кругляка, яка теоретично могла потрапити за кордон.

Постало питання навіть про заміну цього керівника.

У мене, я вважаю, є політичний мандат на звільнення голів регіональних митниць.

Про Коломойського і борг Укрнафти

Ситуація з Укрнафтою — нелегка. Сформований борг компанії становить 11 мільярдів 200 мільйонів гривень. Крім того, вже 2 місяці вона не погашає в повній мірі рентну плату за нафту. Там заявляють, що не можуть продавати нафту через несформовану комісію.

Я не думаю, що факти появи Коломойського в Україні якось пов'язані з боргами Укрнафти.

Мені дуже неприємно, що Укрнафта випала з оплати поточних податків. Щодо питання арешту майна підприємства, то мені б не хотілося продавати майно Укрнафти.

Я визнаю, що Коломойський має на наглядову раду Укрнафти істотний вплив. Я вважаю, що Президент не займається такими питаннями.

Ми чекаємо, що компанія повернеться до попередньої заборгованості та вирішення питання щодо реструктуризації боргу.

Зменшення соціального внеску

Єдиний соціальний внесок — ефект від його зменшення є, але не найкращий для бюджету. Змінивши ставки в два рази, ми частково вивели з тіні деякі гроші і збільшили збори, але в абсолютному розмірі вони стали менші, ніж були.

Якщо взяти попередні збори, вони склали 15 мільярдів гривень, то зараз вони менше 11,5 млрд.

Ми продовжуємо роботу над детінізацією, щоб покрити кошти, яких не вистачає.

Але це складно робити, коли в Україні офіційно зарплату отримує всього лише близько 10,5 мільйонів людей. У сусідній Польщі з меншим населенням — близько 20 мільйонів. Це не питання безробіття.

А ті, українці, які отримують зарплату, з них 4 мільйони мають мінімальну.

Я взагалі вважаю, що державі потрібно кількома кроками підіймати мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень. Реально це зробити в наступному році. Це буде хороший ефект детінізації доходів.

Поправки до бюджету

Ми, як Фіскальна служба, пропонуємо внести такі речі: 5% роздрібний податок повинен бути перенесений в основну ставку акцизу. Ми також наполягаємо на введенні податкової акцизної марки для тютюну і алкогольних напоїв. І ще має з'явитися уповноважений економічний оператор для митниці.

Офшорний скандал з Порошенком

Ми працюємо над тим, щоб створити пакет законів по деофшорізаціі. Я не можу обговорювати конкретних платників податків (Президента України — "24").

Конвертаційні центри

Коли ми перевіряли Харків, ми висадили фактично десант, групу з 60-70 осіб, і зачистили фіктивні компанії. Результатом цього стало підвищення надходжень в бюджет.

Але конвертаційні центри починають з'являтися знову, хоча їхні послуги змінилися. Найсумніше, що український бізнес користується їхніми послугами.

Справа Савіка Шустера

Офіційно ми говорили, що йдуть слідчі дії, там були ідентифіковані конкретні факти несплати податків.

Як тільки ми закінчимо розслідування, знову буде якесь збудження.

Я думаю, це питання займе близько 1,5-2 місяців.