Ситуація з пожежною безпеку в гуртожитку була плачевною

Учні та співробітники коледжу говорять, що керівництво три роки випрошувало у Міністерства освіти та науки гроші на хоча б мінімальний ремонт, але безуспішно, пише "Думская".

Важливо! Пожежа в коледжі Одеси, 2 жертви: знайшли тіло ще однієї жінки

"У плані пожежної безпеки там був страх і жах. Вагонка на стінах, вузькі коридори, єдина сходи, стародавні ліфти, скупченість, захаращеність. Як таке допустили після всіх попередніх пожеж, незрозуміло", – наголосила одна зі студенток.

З 2017 року в Одесі трапилося щонайменше дві гучні пожежі. Перша сталася у вересні 2017 року у таборі "Вікторія". Тоді тут спалахнув дерев’яний корпус, в якому перебувало близько 40 дітей. У результаті загинули три дівчинки: Софія Мазур, Анастасія Кулініч та Сніжана Арпентій. Друга трагедія сталася влітку 2018-го – пожежа спалахнула у готелі "Токіо Стар", де перебували 200 людей. Внаслідок інциденту 10 осіб загинули та 10 постраждали.

Одна зі співробітниць гуртожитку у коментарі журналістам розповіла, у будівлі є загалом три виходи, зокрема запасні. За словами речниці одеського управління ДСНС, складність гасіння полягала в тому, що в будівлі було встановлено очеретяне перекриття, і тому вогонь розповсюджувався дуже швидко.

Тим часом, студенти зазначають, що у коледжі було опалення, але воно ледь працювало, тому доводилося користуватися обігрівачами.

Що кажуть свідки про саму пожежу

Студенти коледжу переконують, що займання почалося на третьому поверсі.

Вчителька відкриває двері, а там – вже туман. Дівчата, які вийшли, почали дзвонити тим, хто залишився нагорі. Питають: "Ви виходите? Ви де?" Вони кажуть, що не було ніякої тривоги,
– пригадує одна зі студенток.

Ще одна студентка пригадує, що багато хто зі студентів, які у момент займання перебували у аудиторіях, не знали, що щось трапилося. Вони лише бачили викладачів, які швидко кудись ідуть. За її словами, на 4 – 5 поверхах перебувала група, яка взагалі не встигла вийти.

Крім того, очевидці зазначають, що деякі учні телефонували своїм батькам з палаючої будівлі, щоб попрощатися. Згодом цю інформацію підтвердили як родичі потерпілих і зниклих безвісти, так і офіційні особи.

Радимо ознайомитися! Список імен постраждалих у пожежі в коледжі Одеси: який стан у потерпілих

Пожежа в коледжі на Троїцькій у Одесі: коментарі свідків – відео

Які страшні події відбувалися під час пожежі: свідчення очевидців

Свідки розповідають, що під час пожежі люди стрибали з вікон. Зокрема, один із чоловіків, який допомагав на місці інциденту, каже, що бачив жінку: та кричала, що їй зателефонувала дочка та сказала, що задихається в диму, вмирає.

Я став свідком того, як три дівчини та два хлопця, рятуючись від вогню, стрибали з четвертого поверху (висота одного поверху в цій будівлі дорівнює півтора – двом поверхам звичайних будинків – 24 канал). "Вони падали на дахи припаркованих машин. Відразу почали їх забирати в "швидкі",
– додав чоловік.

Пожежа, Одеса, коледж, Троїцька, жертви, студенти
Під час пожежі у коледжі деякі студенти стрибали з вікон

Сестра зниклого безвісти Кирила Трофимчука розповідає, коли прибігла, то побачила достатньо учителів, які вийшли з коледжу. Дівчина наголошує, що у цей час багатьох дітей ще витягали рятувальники.

"Тобто, чомусь вчителі вийшли, хоча там є потерпілі, але я не розумію, як це, – діти кричать та просять про допомогу, а вчителі вже стоять біля будівлі та дивляться вгору", – обурюється вона.

Щодо її брата, останнє, що відомо, – він дзвонив до мами та казав, що задихається.

Зверніть увагу! Пожежа в Одесі на Троїцькій: що сталося та причини трагедії

Сестра зниклого безвісти Кирила Трофимчука розповіла про перші хвилини після займання в коледжі: відео

Що відомо про пожежу в коледжі Одеси

  • Пожежа сталася на вулиці Троїцькій у Коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу 4 грудня близько 10:00.
  • Вогонь спалахнув на 3 поверсі 6-поверхового навчального корпусу. Людей із будівлі евакуювали. Орієнтовна площа пожежі склала 4 тисячі квадратних метрів.
  • Через тривалий час вогонь вдалося локалізувати, а потім повністю загасити.
  • Внаслідок пожежі загинула студентка коледжу – 17-річна Ксенія Бабенко. Щодо потерпілих, то постраждали не лише студенти, зокрема неповнолітні, а і викладачі закладу та рятувальники.
  • За фактом пожежі у коледжі в Одесі поліція відкрила кримінальне провадження. Цю справу розслідують як порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.
  • Поліція розглядає 2 причини займання: навмисний підпал та аварійна робота електрообладнання. Зокрема, пожежа могла спалахнути через електрообігрівачі, які ввімкнули через відсутність центрального опалення. Також у ДСНС висловили версію, що пожежа могла виникнути через несправний подовжувач.
  • У зв'язку з трагедією в Одесі оголосили 5 та 6 грудня днями жалоби.