Адже за обставинами справи сума шкоди була завдана невелика. Про це суддя Олександр Гарський розповів в авторській програмі Сергія Лещенка "Що це було?" на 24 каналі.

До теми Вирок винесено: в Одесі суд зобов'язав двох крадіїв читати книги

За його словами, реальної шкоди не завдали, оскільки хлопців спіймали фактично "на гарячому". Один із них повернувся на місце події за документами.

Я вирішив призначити їм таке... Для мене це не дивне покарання. Я вирішив, що воно буде нормальне,
– сказав Гарський.

Він пояснив, що коли почав з'ясовувати детальніше особистості крадіїв, то з'ясував, що хлопці просто потрапили у складні життєві ситуації.

У крадіїв були складні життєві обставини

"Під час нарадчої кімнати, коли я їх заслухав, зрозумів, що з цими хлопцями треба якось інакше вчинити – не так, як зазвичай", – сказав суддя.

Він зауважив, що нікому не дивно, коли людей садять у в'язниці. Водночас коли він присудив читати книги, то всі одразу почали запитувати, чому він це зробив.

Повний випуск "Що це було?" на 24 каналі: дивіться відео

Про який вирок мовиться

  • В Одесі "поетично" засудили двох крадіїв. Суд постановив їм читати твори Тараса Шевченка, Марка Твена і Джека Лондона.
  • Двоє хлопців 19 та 23 років намагались викрасти магнітоли з машин на штрафстоянці. На місці злочину залишили докази – рюкзак зі своїми документами.
  • Вони кинули всі речі, бо їх побачив охоронець штрафмайданчика. Коли вирішили повернутись за документами, хлопців упіймали поліцейські.
  • Суддя дослідив біографії злодюжок і запевнив, що вони не є суспільно небезпечними. Крім того, суд дізнався, що крадії магнітол ніколи не читали книжок. Тож Феміда вирішила, що читання позитивно вплине на обох злодюжок.
  • Водночас суд засудив крадіїв до 3 років позбавлення волі, але звільнив від відбування покарання з випробуванням строком на 1 рік.