Toyota з портретом Сталіна на склі належить власнику майстерні з ремонту техніки. На прохання зняти заборонену символіку чоловік погодився почекати поліцію. Про це повідомив активіст Дем’ян Ганул на своїй сторінці у фейсбуці.

Читайте також Прихильники Шарія спробували встановити дошку Жукову в Одесі, але все пішло не так

Після прибуття поліцейського патруля до конфлікту доєднались і проросійськи налаштовані активісти. Після словесної перепалки розпочалась масова бійка. В результаті прихильник Сталіна самотужки зняв портрет вождя зі свого автомобіля.

У пресслужбі поліції повідомили, що відкрили кримінальне провадження проти власника Toyota – за виготовлення, поширення комуністичної символіки і пропаганди тоталітарного режиму.

Наразі досудове слідство за вказаним фактом триває. Відповідно до санкції статті, подібні дії караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої,
– повідомили у поліції.

Зауважимо, що Верховна Рада заборонила пропаганду комуністичного та нацистського режимів ще у 2015 році, схваливши так званий закон про декомунізацію.