Реакція громадськості не забарилася – під стінами Одеської ОДА зібралися небайдужі. Депутати, музиканти, художники й прості одесити вийшли під стіни установи, аби підтримати Олександра Ройтбурда.

Читайте також: В Одесі влаштували "культурний майдан" проти звільнення Ройтбурда: вражаючі фото

Активіст наголосив, що Ройтбурд багато зробив для музею. Підтримати всесвітньо відомого художника приїхав і мер Львова Андрій Садовий.

Не бути тут не можливо, тому що тут сьогодні мисляча Одеса, яка потребує підтримки й такого, знаєте, певного пушу: "Ви найкращі, ви прорветеся". Ройтбурд це людина, яка має Божий дар, це такий голий нерв, задача якого будити Одесу, з тої сплячки. Я переконаний, що все вдасться,
– наголосив Садовий.

Коли художник обійняв посаду, у музеї панував хаос. У виставкових залах протікали дахи, дощова вода руйнувала шедеври видатних митців.


Олександр Ройтбурд

Організаторка мітингу Олена Філімонова зауважила, що завдяки Олександру музей нарешті почали ремонтувати: оновили зали, врятували картини. І це все – лише 10% з того, що він робив, переконує Філімонова.

За ці півтора року музей, про який взагалі ніхто не знав, став одним з найкращих і найпопулярніших міських локацій,
– підкреслила організаторка.

Сам Ройтбурд не очікував, що сьогодні збереться стільки людей. Він подякував усім за підтримку і ще раз наголосив – за музей боротиметься до останнього.


Одесити мітингують / Фото Катерини Петренко, 24 канал

"Воно поза правовим полем, процедурою і якимось здоровим глуздом. Якщо кілька неосвічених, обмежених людей вирішують долю міст і долю нашої країни – це справа нашої гідності, ми повинні за це боротися", – заявив екскерівник Одеського художнього музею.

Загалом конфлікт із місцевою ОДА у митця триває вже давно. Ще у 2017 році, коли він виграв конкурс на посаду директора – обласні депутати, переважно представники "Опозиційного блоку", не підтримали його кандидатуру. Тоді у ситуацію втрутився очільник ОДА Максим Степанов і зрештою призначив Ройтбурда на посаду. Опісля депутати тричі намагалися його зняти та ось на останній сесії таки домоглись свого.