В Запоріжжі люди зібрались біля меморіальної дошки загиблим в роки голодомору дітям. У одному з приміщень колись був Запорізький дитячий будинок. Під час голоду батьки віддавали своїх дітей.

Із навколишніх сіл, де влаштовувався примусовий голодомор, аби влаштувати своїх діточок врятувати від голодної смерті діточок, їх звозили сюди,
– розповів дослідник голодомору Анатолій Пеньок.

А багатьох знайшли просто на вулиці, їх так і називали – Катя Возкальна чи Коля Базарний. Однак, ні ліків, ні їжі не вистачало. Під час голодомору тут померло майже 800 дітей. Їм було від 10 днів до шести рочків.

Читайте також: Гинули цілими сім'ями: моторошні спогади про Голодомор тих, кому вдалося вижити

А у Харкові жертв Голодоморів вшанували щорічною жалобною ходою. Близько сотні харків'ян пройшли центром міста до Хреста Пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій.

В Одесі десятки одеситів, здебільшого молодь, принесли до монумента жертва Голодомору лампадки та колоски, перев'язані чорними стрічками.

У Львові люди зібралися площі біля пам’ятника Шевченку. Спочатку тут відправили панахиду. А рівно о 16 годині разом із усією Україною затихли на хвилину мовчання, в пам’ять про жертв Голодомору. Опісля люди запалили свічки, які виклали у формі напису "Пам’ятаємо" та хреста.

Акції із вшанування пам’яті жертв Голодомору відбуваються сьогодні по всій Україні.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору у Львові