Про це в коментарі InfoResist розповів екс-заступник міністра економіки України і екс-радник голови Одеської ОДА Олександр Боровик.

Нагадаємо, 14 лютого Геннадія Труханова та його заступника Павла Вугельмана затримали в аеропорту "Бориспіль", куди мер Одеси прилетів з Варшави. На місці детективи НАБУ оголосили Труханову про підозру. У цій же справі проходять ще 4 чиновники Одеської міськради і 2 керівника приватної фірми проходять.

Труханов досить відомий і СБУ, і іншим органам. Він упродовж 20 років працює з синдикатом Жукова і Амберта. Там він був охоронцем, потім виріс у політика. І його повинні були б судити за все, що він зробив в якості мафіозі, але його спіймали на досить дрібних речах,
– заявив Боровик.

Читайте також: Хто такий Труханов: скандальні факти про мера Одеси

Він також висловив думку, що у справі мера Одеси існує дві площини – кримінальна і політична.

"По кримінальній буде досить важко довести, де в цьому вина Труханова. Як проходили транзакції і як присвоювалися гроші – буде досить важко довести, якщо тільки немає якоїсь оперативної інформації. Але Труханов може сам почати розповідати все, що він знає і все, що він чув. Думаю, на це і розраховує НАБУ. Є надія, що хтось із його спільників теж почне говорити", – припустив Боровик.

Він також висловив думку, що українські корумповані суди, швидше за все, відпустять Труханова. Окрім того, на думку Боровика, НАБУ наперед знало, що існує мало шансів на реальний термін ув’язнення для Труханова у цій справі. Проте, якби НАБУ не пред'явило звинувачень, то втратило б репутацію.

І бюро треба було щось робити. Можливо, проходили якісь консультації і були видані якісь гарантії в тому, щоб Труханов залишився на свободі. Якби він знав, що однозначно йде до в'язниці, то не повертався б,
– висловив переконання екс-чиновник.

Читайте також: Труханов знав про підозру у злочині, тому 2 місяці не був на роботі, – прокурор

"Очевидно, істеблішмент захоче викупити Труханова і дозволити йому бути на свободі. Буде домовленість, щоб суди його відпустили, а в обмін Труханів просто віддасть Одесу БПП і "Народному фронту", – вважає Боровик.

Водночас він висловив думку, що перед тим, як опинитися у в'язниці, Труханов почне всіх "здавати".

"Він досить боязкий, він почне всіх здавати. І це буде страшенно невигідно", – зазначив екс-чиновник.

За що затримали Труханова? Труханова підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем. А саме – у справі закупівлі за 185 мільйонів доларів Одеського заводу тяжкого кранобудування.