За справу взялася Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону. Інцидент із бійкою стався у Київському РТЦК та СП міста Одеси.

До теми Ухилянт і сумнівні медики: в Одеському ТЦК розповіли свою версію сутички біля військкомату

Прокуратура відкрила справу щодо бійки з ТЦК в Одесі

У прокуратурі зазначили, що попередньо з'ясовано, що 11 червня 2024 року до Київського РТЦК та СП для встановлення ступеня придатності до військової служби було доставлено військовозобов'язаного, який дорогою викликав собі карету швидкої медичної допомоги.

Надалі між медичним працівником і представником РТЦК та СП виник конфлікт, в якому постраждали обидві сторони. Наразі тривають невідкладні слідчо-оперативні заходи, встановлюються усі обставини події, в результаті чого буде надана правова оцінка дій всіх учасників конфлікту,
– сказали правоохоронці.

Прокурори також зауважили, що досудове розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчим Головного управління Нацполіції в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської спецпрокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Варто зазначити, що прокуратура відкрила справу за 4 частиною статті Кримінального кодексу України про хуліганство. У разі доведення провини підозрюваних у судовому порядку їм загрожує позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Як сталася бійка між ТЦК і швидкою

  • В одеських телеграм-каналах 11 червня було поширено відео, на якому зафіксовано сутичку між фельдшером і військовим. Сутичка, яку, як повідомляється, розняла поліція, сталася буцімто під час акції протесту, організованої медиками швидкої допомоги біля Київського РТЦК та СП.
  • Зокрема, вони нібито обурилися через те, що їхніх колег, які прибули за викликом до військкомату, замкнули всередині приміщення та вирішили негайно мобілізувати. В Одеському ТЦК і СП прокоментували інцидент, зазначивши, що до Київського РТЦК та СП міста Одеса приїхала група людей у медичному одязі на автомобілі швидкої медичної допомоги. Вони стверджували, що прибули на виклик раніше доставленого до РТЦК та СП громадянина, і наполягали на його госпіталізації.
  • На місце події, окрім представників бригад швидкої допомоги, прибули також невідомі цивільні особи, які спровокували бійку. В результаті інциденту травм зазнали як військовослужбовець Київського РТЦК та СП, так і представники екстреної служби.