Пряма трансляція на
Останні випуски

Одна історія. Чому блискавичний початок Арденнської операції закінчився для німців фіаско

У грудні 1944-ого за 9 днів до Різдва американські солдати прокинулися збентеженими та наляканими. Війська Вермахту атакували, перемагали та брали союзників у полон. Розпочиналася Арденнська наступальна операція, яка поставила під сумнів успіх антигітлерівської коаліції та загрожувала знищенням всього європейського десанту військ США.

Арденнський ліс – мальовнича місцина, яку називають легенями Європи, спокійно спить, англо-американські війська та їхні союзники з кожним днем перемагають нацистів. Авіація бомбардує німецькі міста, а після висадки в Нормандії, яка сталася за півроку до цього, гітлерівці тільки те й робили, що втрачали територію та зазнавали невдач на всіх фронтах.

Читайте також: Одна історія. Історія найкривавішої битви під назвою "Верденська м'ясорубка"

Гітлер розумів, що відкриття Західного фронту, який перебував у стані спокою майже 4 роки, загрожує Німеччині повним фіаско. Солдати Третього Рейху зазнавали невдач в Україні, тож потрібно було знекровити американські війська у Бельгії та Нідерландах, а потім змусити союзників підписати мир. Це давало можливість перекинути сили із західного фронту та переломити ситуацію у війні із Радянським Союзом.

Арденнська операція
Арденнська операція

Саме тому в атаку були кинуті 300 тисяч свіжих вермахтівців, яких підсилювала тисяча танків та гармат. В Арденнському лісі дислокувалися 4 американські дивізії, які в сумі налічували 80 тисяч солдатів. Сили були нерівні.

Скількома людьми пожертвували німці заради перемоги, якої так і не здобули – дивіться у програмі.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі