Брати народилися у французькому місті Безансон у родині художника. Творча атмосфера з дитинства оточувала хлопчиків. Їхній талановитий батько не тільки малював картини, а також захоплювався мистецтвом фотографії, і володів фабрикою з виготовлення фотопластинок.

Читайте також: Одна історія. Як перша навколосвітня подорож Магеллана остаточно "зробила" Землю круглою

Згодом там після закінчення технічної школи працював молодший Луї. Улюблена справа з головою поглинула хлопця, особливий інтерес він виявляв до світлової проекції "рухомих фотографій". Саме Луї захоплювався технічною стороною кінематографу і винахідництвом, в той час як його братові, Огюсту, цікавішими були організаторські і менеджерські обов'язки.

Якось батько подарував синам кінетоскоп з рухомими картинками, винайдений Томасом Едісоном. І надихнув хлопців зібрати свій апарат, який би "випускав картинки з коробки". Брати дуже сильно захопилися цим заняттям, присвячуючи йому весь свій вільний час. І, врешті-решт, вони досягли мети. Свій пристрій вони назвали "сінематограф". Головним винахідником був Луї Люм'єр, а Огюст допомагав йому, в основному, грошима. Таким чином, кожен з них по-своєму вкладався в розробку сінематографа.

Яка подальша доля склалася у творців "сінематографа" – дивіться у програмі.