Про це розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Життя тих, хто залишився в окупації, уже перетворилося на катастрофу через нетривалі літні дощі, тому важко уявити, що буде восени та взимку.

Зауважте росіяни вночі обстріляли Слобідський район Харкова: влучили у підприємство

Окупанти готуються зносити будинки

Сергій Гайдай розповів, що у липні мешканці Сєвєродонецька, які опинилися в окупації, дали росіянам свої персональні дані в обмін на відновлення будинків, яке обіцяли загарбники.

Однак окупанти не збираються відновлювати місто. Ніхто навіть не прийшов обстежити будинки.

У багатьох багатоповерхівках міста пробито дах, вибито вікна, не кажучи вже про відсутність деяких стін. А перші примхи погоди дають про себе знати – нетривалий літній дощ перетворив життя містян в катастрофу. Важко уявити, що буде восени, за 2 тижні,
– наголосив Гайдай.

Натомість окупаційна влада готується до знесення будинків, які після російського вторгнення стали непридатними для життя.

У загарбників був час на визначення 100 багатоповерхівок, які підлягають знесенню, а на питання ремонту будинків мешканців міста чи підготовки до зими – ні. Причиною таких дій Гайдай називає прагнення окупантів показати російській владі "квітуче місто", але відновлювати ніхто нічого не буде.

Як живуть люди в Сєвєродонецьку: дивіться відео

Окупанти не планують відбудовувати захоплені міста

Окупанти не збираються відновлювати знищені та захоплені міста. росіяни для окупації міст використовують тактику "випаленої землі" – руйнують міста й тоді захоплюють. Чимало будинків у таких містах як Попасна, Лисичанськ, Сєвєродонецьк тощо, просто непридатні до життя.

Однак ні загарбників, ні бойовиків це не цікавить. Так само їх не цікавить питання підготовки міст до зими – вони планують переселяти людей з окупованих населених пунктів.

Варто переглянути – як минула ніч 15 серпня в українських містах: дивіться відео