Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що російські окупанти в Херсонській області втратили частину тимчасово захопленої території та зазнали значних втрат у живій силі та техніці внаслідок вдалого контрнаступу Збройних Сил України.

Читайте також Знищення бригади ворога та ймовірна зачистка Сєвєродонецька за 2 – 3 доби: основне за 106 день

Намагаючись якось зупинити наступ, російські загарбники у терміновому порядку споруджують додаткові лінії оборони, створюють загородження та мінують територію.

ГУР повідомляє, що окупанти встановлюють радянські міни 1950-х років, які мали б бути знищеними.

Боєприпаси зберігалися на складах в Ростовській області та були підготовлені для знищення. Присвоївши кошти на утилізацію, російське командування передало небезпечний вантаж у передові підрозділи загарбників для мінування оборонних позицій,
– повідомили в розвідці.

Намагаючись зупинити українських воїнів старими мінами, окупанти самі прирекли себе на смерть – при спробі встановлення мінних загороджень на старих боєприпасах вже підірвалося кілька саперів-окупантів з батальйонної тактичної групи 7 військової бази 49 загальновійськової армії південного військового округу Росії.

З військовою поліцією та офіцерами ФСБ, які працювали на місцях підривів, командування БТГр домовилося, що це буде класифіковано як нещасний випадок. Родини саперів за загибель родичів-окупантів виплат не отримають,
– заявили в ГУР.

Запаси нової зброї та боєприпасів у Росії вичерпуються

Бойові дії тривають значно довше, ніж сподівались у Кремлі. Розвідка Великої Британії з'ясувала, що запаси високоточних боєприпасів у Росії, ймовірно, значно вичерпались.

Розвідники зазначають, що це змусило Росію використовувати легкодоступні, але застарілі боєприпаси. Вони менш надійні, менш точні та легше перехоплюються.

Прогнозують, що держава-агресорка, швидше за все, й далі буде намагатися замінити високоточне озброєння.

Власне, вторгнення Росії в Україну показало її невміння завдавати точних ударів великого масштабу. Агресор здійснює інтенсивне і невибіркове бомбардування, незважаючи на численні жертви серед цивільного населення.

Дивіться також: ЗСУ дають жару! Орки змушені відступати на Херсонщині