Про це застерігає Центр протидії дезінформації. Там оприлюднили спеціальні коди, з якими кожен користувач зможе перевірити наявність встановлення переадресації виклику на власному номері.

Читайте також: У Херсоні нарешті запрацював український мобільний зв'язок, але з проблемами

ЦПД застерігає громадян України, що окупанти можуть вдатися до прослуховування телефонних дзвінків, які здійснюються через українські оператори зв'язку. Це можливо через те, що росіяни мають доступ до стільникового обладнання на тимчасово окупованій території України.

Яким чином можливе втручання у роботу мобільного зв'язку

У Центрі протидії дезінформації наголосили, що це може відбуватися через "паралельну" переадресацію. За допомогою цієї функції виклик може йти одночасно на два номери – безпосереднього абонента та чужого номера.

Як убезпечити себе від ворожого прослуховування

ЦПД опублікував кілька сервісних кодів, з допомогою яких українці зможуть убезпечити себе та близьких від втручання окупантів у мобільних зв'язок.

Сервісні коди дають можливість перевірити на наявність встановлення переадресації виклику на номері користувача.

Наведені сервісні коди є універсальними та підходять для всіх телефонів:

Для конфіденційних розмов Центр протидії дезінформації радить користуватися месенджерами із захищеним шифруванням. Серед них: WhatsApp, Viber, Telegram, Signal.

Мобільний зв'язок на території України:

  • Віцепрем'єр та голова Мінцифри Михайло Федоров повідомив, що технічним командам таки вдалось відновити мобільний зв'язок українських операторів у тимчасово окупованому Херсоні.
  • Станом на 10 квітня "Київстар" відновив зв'язок у кількох населених пунктах поблизу Маріуполя.
  • Зокрема, зв'язок та інтернет від "Київстару" з'явився у Мангуші та Мелекіному. Також відновити зв'язок вдалося у Бердянську Запорізької області.

Вас це може зацікавити – стало відомо, для чого Соловйов їздив в Маріуполь: дивіться відео