Так, російські терористи засудили Петренка до 22 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Це черговий ганебний вирок українському військовополоненому.

Важливо У Мелітополі росіяни влаштували судилище над жінкою, яка відправила донат на ЗСУ

Судилище над морпіхом Петренком

Омбудсмен Дмитро Лубінець розповів, що підконтрольний Росії "верховний суд" так званої "ДНР" засудив до 22 років ув'язнення в колонії суворого режиму воїна 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Андрія Петренка. Його визнали винним у вбивстві мирного мешканця під час боїв за Маріуполь у березні 2022 року.


Судилище над морпіхом Петренком / фото Дмитра Лубінця

У російському слідчому комітеті заявили, що український військовий Петренко нібито застрелив жителя Маріуполя зі снайперської гвинтівки. Українського захисника звинуватили за російським законодавством у "вбивстві з політичних та ідеологічних мотивів та жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні заборонених засобів та методів у збройному конфлікті".

Окупанти заявили, що Петренко нібито "визнав свою провину".

Фейковий "судовий процес" над військовослужбовцем ЗСУ на тимчасово окупованій території Донецької області – незаконний й не матиме жодних юридичних наслідків,
– наголосив Лубінець.

Подібні ухвалені псевдореспубліками "вироки" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування – їх можна вважати воєнним злочином.

"Донецька та Луганська області є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території. Україна докладає всіх зусиль задля звільнення всіх своїх громадян!" – додав омбудсмен.

Інші подібні злочини окупантів