В Держспецзв'язку заявили, що у двох областях – Херсонській та Запорізькій – зараз зовсім немає мобільного та інтернет-зв'язку. Річ у тому, що окупанти відключили електропостачання обладнання мобільних операторів в цих регіонах, а також перерізали волоконно-оптичні магістральні лінії.

Важливо Окупанти ведуть наступ на Ізюмському напрямку, успіхи нашої ППО: основне за 67 день війни

Спочатку в мешканців областей були перебої, а в результаті – зв'язок зник назовсім. Тепер мережі немає у всіх операторів мобільного зв'язку.

Проблеми, які виникли одночасно у всіх операторів мобільного зв’язку, а також у постачальників фіксованих інтернет-послуг, є нічим іншим, як черговою спробою окупанта залишити українців без доступу до правдивої інформації про перебіг війни, яку розв'язала Росія проти України; та зробити свою брехливу пропаганду безальтернативним джерелом інформації, як це робиться в самій Росії,
– пояснили в Держспецзв'язку.

Відомство зазначило, що окупанти хочуть отримати для начальства хоч якусь перемогу, яку треба проштовхнути серед росіян. Тому вони хочуть створити чергову квазіреспубліку "ХНР". Присутність зв'язку значно ускладнює життя ворогу.

У Держспецзв'язку розповіли, що херсонці виступили проти проголошення псевдореспубліки. Попри агресію та насилля з боку росіян, херсонці безстрашно виходили на проукраїнські мітинги й протести – бо мали зв'язок з Україною та знали, що їх підтримують.

Після відключення українського зв'язку окупанти вже розводять фейки, що нібито українська влада наказала вимкнути зв'язок.

Це неправда, оскільки ми завжди виступали за максимальний доступ українців до засобів зв'язку,
– заявили у відомстві.

Відсутність українського зв'язку, а також примусова сплата податків окупантам і введення в обіг рубля на Херсонщині має створити хоча б видимість існування нової псевдореспубліки.

Як залишатися на зв'язку з Україною

У Держспецзв'язку заявили: навіть попри зникнення мережі можна залишатися на зв'язку.

Навіть якщо окупанти відключили українське ефірне мовлення, зв’язок та інтернет, слухайте радіо на середніх хвилях (1278, 1404, 873, 657 кГц) за допомогою старих приймачів,
– зазначили у відомстві.

Українські канали розкодовано на супутнику, де до них можна підключитися:

  • супутник: Hotbird 13;
  • частота: 11 219 МГц;
  • поляризація: H (горизонтальна);
  • символьна швидкість: 29 900;
  • корекція помилок: FEC 3/5.

У відомстві закликали українців, які зараз перебувають на окупованих територіях, за можливості переїжджати в безпечне місце.

Україна ніколи не кине своїх громадян напризволяще. Наші захисники вибили ворожі війська з Київщини, Сумщини та Чернігівщини, виженуть їх і з інших областей. Усі окуповані території у міжнародно визнаних кордонах нашої країни будуть звільнені,
– заявили в Держспецзв'язку.

Що відбувається в Херсоні

  • Окупанти продовжують так звану "підготовку" до так званого "референдуму" – вводять в обіг рублі, викрадають міських та сільських голів Херсонщини, знімають українські прапори.
  • Попри протести українців, окупанти брешуть у новинах, що всі мешканці нібито за визнання квазіреспубліки "ХНР". При цьому мітингарів розганяють світлошумовими гранатами та обстрілами.

Дивіться також – окупанти захопили міськраду Херсона: відео