Відповідне рішення незаконний суд в Армянська ухвалив 22 квітня. Так звана справа стосувалась перетину кордону в травні 2014 року.

Зауважте Давно заслужив: у Польщі пояснили, чому висунули Джемілєва на Нобелівську премію миру

Мустафу Джемілєва незаконний суд "амністував"

Сьогодні (мовиться про 22 квітня – 24 канал) незаконно створений суд в Армянську заочно засудив на 2 роки колишнього голову Меджлісу кримськотатарського народу та народного депутата України Мустафу Джемілєва. Лідера кримськотатарського народу засудили за, ніби, "перетин державного кордону Росії 3 травня 2014 року",
– мовиться у повідомленні.

Відомо, що насправді нардеп перетинав адміністративну межу між Херсонською областю та окупованим Кримом.

Також вороги інкримінували йому нібито недбале поводження зі зброєю. Зокрема адвокат політика Айдер Азаматов розповів "Інтерфаксу", що:

  • за нібито зберігання боєприпасів окупанти "засудили" Джемілєва до 1 року позбавлення волі та 15 тисяч рублів штрафу, звільнивши від покарання у зв'язку із закінченням терміну давності справи;
  • за статтею за нібито зберігання зброї "присудив" 20 тисяч штрафу, проте від покарання знову звільнили за закінченням терміну давності справи;
  • за нібито незаконний перетин кордону – два роки умовно, проте звільнили за амністією у зв'язку з 70-річчям перемоги у Другій світовій війні.

Варто пригадати, що окупанти своїми діями порушують норми міжнародного гуманітарного права, зокрема й IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Ба більше, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла, що з початку розгляду справи Джемілєва позбавили права на справедливий судовий розгляд справи, доступу до правосуддя та ефективного юридичного захисту. Це порушує статті 6, 13 Європейської Конвенції з прав людини.

Усі обвинувачення стосовно громадянина України є надуманими та мають політичне підґрунтя, а кримінальні справи – сфабриковані,
– написала Денісова.

Додала, що ці "вироки" стали ще одним свідченням того, що країна-окупант продовжує політику переслідування та репресій українських громадян.

Дивіться також – окупанти закривають Крим на в'їзд і виїзд через мобілізацію: відео