Оскільки він нібито не здатен оцінювати рівень загрози для свого життя.

Читайте також: У Естонії викрили турфірми, які роками продавали путівки в окупований Крим

Володимир Балух теж припинив своє голодування, але тимчасово. У своєму листі з СІЗО він написав, що його етапують до російської колонії та просить, якщо загине, то не ховати на окупованій території. Та попри те, що українські політв'язні почали їсти, загрозі їхньому життю не минула – вихід з голодування також небезпечний.

Ільдар Дадін – росіянин, який ходить Москвою в одязі з українськими державними атрибутами. Він був першим, кого засудили за мирні протести.


Ільдар Дадін

В 2016 році році його заслали до колонії в Карелії, там він оголосив голодування.

Якщо людина одна, коли відбуваються якісь непорозуміння і ніяк права засудженого не дотримуються, то крім голодування або самогубства, я іншого шляху не бачу,
– сказав Дадін.

Він не вживав навіть воду, таке голодування називають сухим. Воно може тривати до тижня, а далі неминуча смерть. Ільдар голодував півтора доби, потім його під тортурами змусили припинити протест.

Мене побили, окунули головою в унітаз. А на наступний ранок мене з допомогою катування примусили відмовитися від протесту,
– згадав колишній бранець.

Голодування – це загрозливий для організму дефіцит калорій. Окрім сухого, є вологе – коли людина споживає лише рідину, так можна протриматися до 70 днів.


Два види голодування

Лікарі умовно виділяють три фази голодування, весь час організм намагається дістати глюкозу. Перша – переробляє глікоген із печінки. За кілька днів, на другій стадії починають руйнуватися жири.

На третій активно застосовуються білки, вмирають клітини печінки, нирок і нервові закінчення. У людини набрякають руки, ноги та живіт.


Олег Сенцов

У Олега Сенцова вже зявилися набряки – це помітили незалежні по світлині з вязниці. Вони вважають, що в нього критична смертельна стадія, за 145 днів він втратив 20 кілограмів.

Олег Сенцов – інвалід на все життя. Якщо він вижеве, то можливі шлункові ускладнення,
– заявив лікар-анастезіолог університетської лікарні "Хадасса" Володимир Бродський.

Медики нагадують про смерть радянського політвязня Анатолія Марченка, який відмовлявся від їжі 117 днів і помер через 12 днів після того, як припинив голодування.

Під час відновлення людині потрібно їсти втричі менше норми, поступово збільшуючи порції. Лікарі мають контролювати рівель магнію, калію та фосфору в крові поцієнта. Їхні показники життєво важливі.

Дієту для Олега Сенцова розробили найкращі дієтологи Москви, заявляють російськи тюремники. Проте українські лікарі не вірять, що на зоні можна відновити здоров'я після тривалого голодування. Для цього потрібна реанімаційна бригада.

Повний випуск програми "Крим.Реалії" дивіться сьогодні на 24 Каналі о 18:00. Не пропустіть!