У редакції Crimean Tatars зазначили, що внесок Гайворонського в історію кримських татар складно оцінити. Він відкрив світ Кримського Ханства і Золотої Орди, розповів про всі пам'ятки півострова, що збереглися.

Важливо Помер український вчений Ігор Козловський, який пережив російський полон

Помер Олекса Гайворонський

Після тривалої хвороби помер відомий історик, письменник, великий друг кримськотатарського народу пан Олекса Гайворонський. Його внесок в історію кримських татар складно оцінити. Він відкрив нам світ Кримського Ханства і Золотої Орди, розповів про всі пам'ятки півострова, що збереглися. Він по крупицях збирав історію Країни Крим і щедро ділився своїми знаннями,
– йдеться у повідомленні.


Помер Олекса Гайворонський / фото із соцмереж

Що відомо про Гайворонського

  • Олекса Гайворонський був відомий як фахівець з історії Криму часів існування там кримськотатарської держави – Кримського ханства. Свою діяльність історика почав у Бахчисарайському культурному заповіднику у 1996 році. 15 років пропрацював у Ханському палаці Бахчисараю.
  • Після анексії Криму у 2014 році Гайворонський залишився у рідному Бахчисараї. Він казав, що лишається громадянином України, який продовжує жити в Криму, та називав себе "бранцем історичних обставин".
  • У 2016 році Гайворонський презентував одну зі своїх книг – "Країна Крим. Нариси про пам'ятки історії Кримського ханату".
  • Також Гайворонський є автором двотомника "Повелители двух материков" про історію Криму XV-XVIII століть.
  • Окрім цього, Гайворонський створив сценарій до першого кримськотатарського дитячого фільму-казки "Хидир-дєдє", досліджував біографію Ісмаїла Гаспринського для фільму "Перекладач" та Бекіра Чобан-Заде для фільму "Шлях джигіта".

Нагадаємо, що раніше помер французький письменник чеського походження Мілан Кундера. Йому було 94 роки. Особливу популярність йому принесли романи "Безсмертя" і "Нестерпна легкість буття".