Псковські розвідники, які використовували телефон вбитого полковника СБУ для координації своїх дій на окупованій Київщині у березні 2022 року, теж добре "допомогли" у пошуках винних.

Дивіться також Родом з Бучі, у цивільному житті – будівельник: на Донеччині загинув воїн Ігор Блажко

Як натрапили на слід катів

Журналісти "Радіо Свобода" виявили, що 6 березня 2022 року полковника СБУ Олексія Теліженка схопили російські військові на території його будинку в окупованій Бучі. Це могли вчинити військові загону росгвардії "Кузбас", який дислокується у місті Кемерово Росії. Свідки розповіли, що над Теліженком знущалися, тримали голим на морозі.

Росіяни викрали з будинку Теліженка його особисті речі, зокрема парадний кітель із військовими нагородами. Ідентичні нагороди експонуються зараз в так званій кімнаті-музеї бойової слави 27-го окремого загону спецназу росгвардії "Кузбас".

Речі Теліженка "засвітились" у російському "музеї" / Фото "Радіо Свобода"

Інші речі, виставлені в тому "музеї", теж могли належати Олексію Теліженку. Полковника СБУ продовжували допитувати в ямі у лісосмузі на околицях Бучі, де він невдовзі загинув від травм.

Хто вбив Олексія Теліженка

На основі аналізу матеріалів, журналісти встановили, що до вбивства полковника СБУ ймовірно причетні високопоставлені російські військові зі 175-го окремого розвідувального батальйону із Пскова, що входить до 76-ї десантно-штурмової дивізії, а саме:

  • заступник командира 175-го ОРБ, капітан Каскулов Аслан Юрійович;
  • заступник начальника штабу 175-го ОРБ, капітан Глушенков Ярослав Олександрович;
  • начальник РЕБу 175-го ОРБ, капітан Дрога Сергій Федорович.

Імовірні вбивці полковника Теліженка / Фото "Радіо Свобода"

Що відомо про полковника Олексія Теліженка

  • З 2006 року він працював у Національній академії СБУ у Києві. Спочатку на посаді курсового офіцера він опікувався підготовкою майбутніх співробітників СБУ. Згодом став помічником ректора.
  • У 2016 році Теліженко пішов воювати в АТО добровольцем. Також він працював над поверненням українських громадян, котрі добровільно відмовились від своєї подальшої діяльності в угрупованнях донецьких та луганських бойовиків.
  • Згодом полковник Теліженко готував курсантів Національної академії СБУ до військових парадів 2017, 2018 та 2021 років до Дня Незалежності України.