Денісова розповіла, що "у місті Житомир невідомі особи розмістили на опорах ліній електропередач повідомлення гомофобного змісту із закликами до вчинення злочинів на ґрунті нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації".

Зауважте В Угорщині набрав чинності скандальний закон про "гей-пропаганду"

Звернулася до керівництва Національної поліції України та Житомирського міського голови щодо перевірки вищезазначеного факту та внесення відомостей до ЄРДР,
– наголосила омбудсменка.

Політикиня звернула увагу, що Конституція, Загальна декларація прав людини та Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод "забороняють дискримінацію за будь-якою ознакою, а також передбачають обов'язок держави вживати всіх можливих заходів для запобігання та протидії цьому явищу".

"Забезпечення рівності прав і свобод представників ЛГБТІ-спільноти як однієї з найбільш вразливих категорій громадян перебуває на моєму постійному контролі", – підсумувала Денісова.

Скандал у Житомирі: головне

  • Невідомі 7 липня розвісили біля міської ради Житомира гомофобні листівки з зображенням райдужного прапора та кельтського хреста, який вважають символом ультраправих.
  • Окрім того, на листівках були заклики ганебні заклики "не боятися під*расів", а "вбивати їх".
  • Світлину оприлюднив місцевий житель Андрій Шатило. Чоловіка обурили листівки. Він зауважив: "як жити поруч з людьми, які закликають до вбивств житомирян?".
  • Гомофобні листівки викликали шквал критики у соціальних мережах. Українці пишуть, що люди, які поширили такі листівки, є справді небезпечними для суспільства.


Гомофобна листівка у Житомирі / Фото Андрія Шатила