Про це він заявив у інтерв'ю "Еспресо", коментуючи досвід США 1930-их років з будівництва нових транспортних магістралей.

"У нас тільки 170 тисяч кілометрів (автомобільних доріг – "24"), але, на жаль, з них 97 відсотків зруйновано", – зазначив міністр.

Ми маємо абсолютно зруйнований південь, не те що асфальту – основи не залишилося, тобто все знищено, ми маємо трагічну ситуацію і в Карпатах, і це нам завжди болить, коли фантастичні краєвиди, фантастичні села, чудова можливість для зеленого туризму, а люди просто не можуть елементарно добратися. У нас проблеми і зі сходом України, де через військові дії з Російською Федерацією ми маємо зруйновані дороги військовою технікою,
– додав Омелян.

Читайте також: В Україні придумали як відповісти Росії на заборону транзиту вантажів

За словами міністра, цього року Кабінету міністрів вдалось накопичити рекордну суму для фінансування ремонту та будівництва доріг – 19 мільярдів гривень.

"Це – рекордна сума для України, такого ще не було, щонайменше, останніх 5 років точно. Наше завдання – максимально ефективно їх освоїти і реформувати "Укравтодор", створивши дорожній фонд, щоб наступного року ми перейшли до системної роботи", – додав Омелян.

До слова, державне агентство автомобільних доріг України запустило інтерактивну онлайн-мапу ремонтів.