Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Національну поліцію України.
Дивіться також Таємниці Пригожина, повага від західних ЗМІ та ООН․ Злам пошти ПВК "Вагнера" – розслідування
Що відомо про спецоперацію "Месники"
У Нацполіції розповіли, що українські та молдовські поліцейські провели міжнародну спецоперацію "Месники", в ході якої затримали найманців ПВК "Вагнера" та інших незаконних збройних формувань, які беруть участь у війні проти України.
Троє затриманих – громадяни Молдови. З 2014 по 2023 рік вони брали участь в битві за Донецький аеропорт, захопленні Бахмута, створенні "Дебальцевського котла" у складі ПВК "Вагнера", батальйону "Сомалі" та інших збройних формувань "ДНР" і Росії. Деякі з них отримали нагороди й медалі від воєнного керівництва окупантів,
– йдеться у повідомленні.
Правоохоронці провели спецоперацію "Месники" / Фото Нацполіції
У рамках першого етапу спецоперації правоохоронці двох країн провели понад 50 обшуків за місцями мешкання та реєстрації фігурантів. Було вилучено речові докази, які підтверджують участь фігурантів у бойових діях на території України.
Правоохоронці повідомили про підозру трьом фігурантам. Наразі суд обирає їм запобіжний захід, фігурантам загрожує до десяти років позбавлення волі.
Вагнерівців помітили в районі Часового Яру
Представник пресслужби 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила Андрій Полухін повідомив, що на Краматорському напрямку, поблизу Часового Яру, українські військові зафіксували появу підрозділів "Ахмат", до яких увійшли колишні бійці ПВК "Вагнера", а також добровольчого формування "Русіч".
За його словами, на цьому напрямку діють добре підготовлені російські війська, зокрема 98-ма десантна дивізія, яка спеціалізується на штурмових операціях. Окрім основних підрозділів, противник залучає добровольчі формування, які раніше воювали в інших гарячих точках.
Ситуація в районі Часового Яру залишається напруженою – російські війська щодня намагаються прорвати українську оборону, використовуючи тактику малих груп. Вони намагаються проникнути в тил ЗСУ, користуючись несприятливими погодними умовами, такими як туман і опади, які ускладнюють роботу українських дронів.