Голова правління організації Ольга Айвазовська в ефірі "Право на владу" 22 жовтня назвала суму, пише 24 канал. А також навела розрахунки, звідки саме така сума взялася.

Нагадаємо Всеукраїнське опитування від Зеленського профінансує "Слуга народу"

Скільки коштуватиме опитування Зеленського – за розрахунками ОПОРИ

Основні тези з пояснення від Ольги Айвазовської:

  • "Є окремі гантерські компанії, які зараз проводять рекрутинг працівників, що стоятимуть біля дільниць. Біля кожної дільниці стоятимуть декілька осіб".
  • Гантери беруть людей з відкритих реєстрів неурядових організацій "і просто наосліп телефонують всім".

Ці особи, які телефонують людям з бази, стверджують, що вони заплатять 1200 гривень на руки та укладуть цивільноправову угоду,
– заявила Айвазовська.

У такому випадку до цієї суми ще треба додати 40%:

  • "За ЦПК (Цивільний процесуальний кодекс – 24 канал) мають утримати податки контрагенти, податкові агенти щодо тих осіб, які отримують ці кошти".
  • "А також фірма, організація, структура, яка проведе це опитування, має заплатити зверху 19,5% податків. І 40 гривень обіцяють особі, яка приведе іншу особу. То це є мережевий маркетинг".

За нашими підрахунками, якщо біля дільниці буде стояти дві особи – це близько 75 мільйонів гривень тільки польового етапу,
– наголосила представниця ОПОРИ.

І додала: "Ще ж є компанії, які обслуговують, ще ж є компанії соціологічні, ймовірно, які мають потім проводити чистку даних і фіксувати ці дані. Але я не знаю, в який спосіб це буде оплачено".

За підрахунками ОПОРИ, загалом всеукраїнське опитування коштуватиме близько 103 мільйонів гривень. Гроші на це обіцяла дати партія "Слуга народу".

До слова На Зеленського подали до суду через всенародне опитування: подробиці


5 питань від президента / Інфографіка 24 каналу

Детальніше про вартість всеукраїнського опитування – дивіться у відео: