Почаївська лавра — найбільша православна святиня на Західній Україні. Щороку сюди приїжджають не лише віряни, а й тисячі туристів. Саме в книгарні Лаври продаються книги з антиукраїнською риторикою.

Одна з них — дитяча "Заступниця державна". Коштує 22 гривні. На думку активіста Івана Ковалика, ця книга покликана виховувати в дітей любов до Батьківщини. От тільки цією Батьківщиною виступає Росія.

Автор "патріотичних" текстів — білорус Борис Проказов. Книжку писав для російської молоді, а перекласти її українською в Лаврі вирішили самостійно. Включно з такими висловлюваннями "наша держава це Росія, наші воїни не українські воїни, а наші воїни – російські".

Читайте також: Друга після Єрусалима православна святиня розташована в Україні

В ще одній книжці вказується на те, що "бандерівці не боролися за Україну, а довіку заплямували себе нічним бандитизмом, різнею мирних поляків, євреїв та своїх же братів зі Східної України". Роман Шухевич та Степан Бандера в цих книгах подаються як антидержавні діячі. Видали її в Києві.

Продається в духовній книгарні і "Подвиг царської сім’ї", в якій пропагується любов до Росії.

Коментувати цю ситуацію на камеру священики категорично відмовляються. В телефонному режимі ж говорять про те, що вони не знають зміст книжок, які продаються в книгарні, адже не читають їх.

Активісти неодноразово скаржилися на "патріотичну" літературу в СБУ, але жодної реакції. Книг не те, що не зменшилося, їх навпаки — збільшилося.

Тож Почаївська лавра і надалі залишається оплотом "русского мира" на Західній Україні, адже відноситься до Московського патріархату.

Нагадаємо, що Київська міська рада прийняла до розгляду електронну петицію про переведення Києво-Печерської лаври з Московського у Київський патріархат.