Списки "чорної бухгалтерії" партії Януковича практично одночасно з’явилися у нардепа Сергія Лещенка, а також екс-заступника глави СБУ Віктора Трепака, йдеться матеріалі "Української правди".

"Тут ви можете знайти прізвища та ініціали, які повністю збігаються з прізвищами колишнього міністра і депутата Сівковича, екс-міністра юстиції Лукаш, екс-міністра закордонних справ Кожари, керівника Центрвиборчкому Охендовського, колишніх і чинних депутатів Геллера, Миримського, Калюжного, Костенко, Скубашевського, Демидко, Ковалевської, охоронця Януковича з російським паспортом Заневського, політтехнологів Бондаренко, Мустафіна і Грановського", — повідомляють автори статті.

З документів також випливає, що Партія регіонів фінансувала на виборах 2012 року "Нашу Україну" і комуністів. А от згадки про Радикальну партію в документах немає, хоча напередодні лідери партії попереджали, що проти них готують вкид інформації. Про це під час брифінгу заявили депутат Сергій Лещенко та журналістка Севгіль Мусяєва-Боровик.

У списках є інформація, через кого мільйони доларів передавалися за піар-супровід Партії регіонів на каналах Інтер і ICTV, в регіональній пресі і FM-радіостанціях.

Величезні суми виділялися не тільки на побудову політичної корпорації Партії регіонів, а й на дрібні задоволення лідерів. Наприклад, серед платежів зустрічається "передоплата за годинник" в розмірі 67 тисяч доларів.

Аналіз документів дає підставу припустити, що депутати-регіонали Євген Геллер і Віталій Калюжний були основними кураторами життєдіяльності ПР. Їхні помічники отримували гроші на партійні витрати, та й самі вони частіше за інших фігурують у списках.

Автори статті наголошують, що частина інформації в документах, наявних в редакції, відсутня. Наприклад, там немає даних про витрати регіоналів з початку жовтня по 23 листопада 2012 року. Тобто, за основний період парламентської кампанії. Водночас колишній співробітник СБУ Трепак подав у Національне антикорупційне бюро документи за всі роки правління Януковича. За його словами, загальні витрати регіоналів на політичну корупцію склали близько 2 млрд доларів.

Ви можете ознайомитися з даними з документів в зручному форматі і продовжити пошук корупційних зв'язків і доказів самостійно за цим посиланням в Google таблиці.