Основна версія — перевищення швидкості
Офіційних висновків правоохоронці поки не дають, проте основною версією називають перевищення швидкості. Місцева преса пише, що автобус перед аварією "кидало" в різні сторони. Поліція частково підтверджує цю інформацію.

"З невстановлених причин автобус правим боком зачепив бетонний борт шосе. В результаті цього транспортний засіб занесло і він зіткнувся зі стіною кишені безпеки", — йдеться в повідомленні, поширеному поліцією кантону Валліс.

Швидкість автобуса була, судячи з характеру пошкоджень, досить високою. На фотографіях з місця трагедії видно, що передня частина автобуса сильно пошкоджена. Видання Stern публікує один з перших відеозаписів з місця ДТП.

Чи розглядають слідчі версію про технічну несправність, поки не ясно. Однак ряд місцевих видань зазначає, що автобус був досить новим, а крісла в салоні були обладнані ременями безпеки.

Ледь стримували сльози
Повідомляється, що на місці події протягом всієї минулої ночі працювали близько 200 людей — лікарі, санітари, психологи, поліція та рятувальники. Влада задіяла вісім рятувальних вертольотів.

Видання Die Welt повідомляє, що рятувальники, які першими прибули на місце події, ледь стримували сльози, щоб не заплакати.

"Настільки страшна аварія сталася у Валлісі вперше. Трагедія такого масштабу просто не вміщається у свідомості", — сказав комендант поліції кантону Крістіан Варона.

"Ця трагедія потрясла всю Бельгію", — заявив посол країни в Швейцарії Жан Льюкс.

Сьогодні у Валліс вирушив і прем’єр-міністр Бельгії Еліо ді Рупо.

Чому не зупинились решта?
Міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндер повідомив, що з гірськолижного курорту "Валь д’Аннів’є" дітей везли трьома автобусами. Якою була загальна кількість людей в автобусах, не повідомляється.


Водії інших автобусів просто не помітили ДТП

Поліція припускає, що, ймовірно, автобуси рухались на великій відстані один від одного. Тому водії перших автобусів просто нічого не знали про ДТП і не залишились в тунелі.

Повідомляється також, що раніше школярів на курорти возили на потягах, але це правило перестало виконуватись протягом останніх двох років.

Новини по темі:
Влада Бельгії оголосила національну жалобу за загиблими в ДТП
Бельгія надасть літаки для родичів загиблих у Швейцарії дітей
Аварія автобуса в Швейцарії стала трагедією для двох країн