Голова фракції "Слуги народу" у Верховній Раді Давид Арахамія наголосив, що російська розвідка використовувала американські долари, щоб фінансувати підривну діяльність на території України.

До теми СБУ викрила агентурну мережу ГРУ Росії, до якої входив нардеп Деркач

"Це дозволило отримати докази, які мають лягти в основу найжорсткіших санкцій", – заявив Арахамія.

Росія – спонсор тероризму

За словами політика, мовиться мільйони доларів. За них мали створити приватні охоронні фірми, які курують російські окупанти.

Ці факти підтверджують не лише те, що Росія є спонсором тероризму, а й те, що для фінансування злочинів російська розвідка використовує не свої нікому не потрібні рублі, а долари США. Тобто перетворює здобутки цивілізованого світу на зброю для терористів,
– написав Арахамія.

Він наголосив, що Росію потрібно відрізати від будь-якої можливості отримувати, зберігати, переказувати американські долари чи євро. Якщо цього не зробити, то окупанти матимуть інструмент фінансування злочинів.

До речі СБУ викрила на співпраці з ворогом одного з керівників "Укренерго"

Плани російського генштабу

Агентурна мережа повинна була сприяти окупації України. Саме нардеп Деркач був куратором силовиків, які мали швидко захоплювати території. На це генштаб Росії виділяв по 3 – 4 мільйони доларів раз на кілька місяців. Деркач забирав собі значну частину грошей. Зв'язківцем і фінансовим кур'єром між російськими спецслужбами й Деркачем був колишній помічник нардепа Ігор Колєсніков.

"Він був негласним співробітником ГУ ГШ Росії із позивним "Ветеран", – зазначили у Службі безпеці України.

Що відомо про Деркача

Андрію Деркачу 54 роки. Він є уродженцем Дніпра. США вважають його "російським агентом з більш ніж десятирічним стажем". Нардеп був у "Партії регіонів" і голосував про відомі диктаторські закони, проте вийшов звідти після перемоги Євромайдану. З 2019 року був позафракційним депутатом.

Зверніть увагу – СБУ викрили держрадника Деркача: дивіться відео